Türk Gençleri’nden Amerika’da  bir 3.Lük birde 1. Lik geldi Türk Gençleri’nden Amerika’da  bir 3.Lük birde 1. Lik geldi

  2024 OZM Eğitim Semineri Tamamlandı

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Orman Zararlılarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünce düzenlenen 2024 Yılı OZM Şubesi eğitim çalışmaları, 9 Orman İşletme Müdürlüğünde tamamlandı.

Yetkililerce yapılan yazılı açıklama da, “Orman İşletme Müdürlüklerinde yapılan OZM eğitimlerine Orman İşletme Müdürleri, müdür yardımcıları, işletme şefleri, avukatlar, dava memurları, orman muhafaza memurları, mutemetler ve ilgili personel katıldı. Ayrıca İlçelerde bulunan Adliyelerde görevli Başsavcı, Savcı ve Ceza Hâkimleri de seminerlere davet edildi ve uygulamada karşılaşılan sorunlara karşı çalışma birlikteliği sağlandı.

Eğitimler Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Yaman Sağlam, Orman Zararlıları ile Mücadele Şube Müdürü Veysel Önen, Şube Mühendisleri Ömer Türkleş, Ersin Tuncay Sarı ve Entomolog Mehmet Kaplan tarafından verildi.

Eğitimde; Damga yönetmeliği, Orman ürünlerine verilecek taşıma belgelerine ait yönetmelik ile tamim, 293 sayılı Ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması esasları tebliği, orman suçları ve soruşturma yöntemleri ile 6831 sayılı orman kanununun 17/2. maddesi ile ilgili, orman suçlarına müdahale ve infaz işlemleri, silah taşıma, otlatma yönetmeliği, ve 305 sayılı orman bitkisi ve bitkisel ürünlere arız olan zararlı organizmalardan ibre ve yapraklarda zarar yapan zararlı böcek ile kabuk böcekleri konularında eğitim verildi” denildi.

Editör: Habibe Aydın