MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KENTE 6. KANALİZE KAVŞAĞI KAZANDIRDI

6. KANALİZE KAVŞAK 32. CADDE İLE 13. CADDE KESİŞİMİNDE AÇILDI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 3. Çevre Yolu çalışmaları kapsamında 6. kanalize kavşağı 32. Cadde ile 13. Cadde kesiminde açtı. Kavşak çalışması kapsamında; 3 bin 200 ton sıcak asfalt dökümü, 1500 metrekare bordür, 450 metrekare kaldırım düzenleme faaliyeti yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin geniş bir alanı kapsayan 3. Çevre Yolu çalışması kapsamında 6. kanalize kavşak 32. Cadde ile 13. Cadde kesişiminde açıldı. Trafiğe açılan yol; yaya, bisikletli kullanıcı ve araçların trafikte daha güvenli, daha konforlu ve daha hızlı ulaşımını sağlayacak.

3 bin 200 ton sıcak asfalt kullanıldı

Daha önce 3. Çevre Yolu üzerinde 5 kanalize kavşak açarak trafik akışını rahatlatan Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi 6. Kanalize kavşak çalışmasını da kısa sürede tamamladı.

Sağa ve sola dönüşlerde farklı kulvardan yönlendirme yapan kanalize kavşak çalışması sayesinde; bekleme süresi minimuma indirilerek trafik akışı daha rahat bir şekilde sağlanıyor. Araçların ışıkta bekleme süresi de trafik yoğunluğu da azalıyor. Kavşak çalışması kapsamında; 3 bin 200 ton sıcak asfalt dökümü, 1500 metrekare bordür, 450 metrekare kaldırım düzenleme faaliyeti yapıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kalite Kontrol Şube Müdürlüğü’nde görevli Jeoloji Mühendisi Serkan Bayazit, yapımı tamamlanan 6. kavşak hakkında bilgi vererek, “Bu kanalize kavşaklar proje boyunca devam edecek. Kanalize kavşaklarımızın amacı her aracın dönüş yapacağı kanala girerek daha rahat ve daha güvenli bir şekilde ulaşımı sağlamak”  dedi.