Afetzede Öğrenciler YKS’ye Kızılay Kütüphanesi’nde Hazırlandı

Türk Kızılay, Elbistan’daki 100. Yıl Kütüphanesi’nde yürüttüğü özel eğitim koçluğu programıyla 80’den fazla depremzede öğrenciyi üniversite sınavına hazırladı.

Kahramanmaraş depremlerinin ardından yaraları sarmak için çalışan Türk Kızılay, deprem bölgesindeki öğrencilere elverişli ders çalışma ortamı sağlamak üzere kurduğu 100. Yıl Kütüphanesi’nde özel bir program yürüterek 80’den fazla öğrenciyi üniversite sınavına hazırladı.

Kahramanmaraş’ta Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan afetzede öğrenciler, Kızılay bağışçılarının desteğiyle kapılarını açan Elbistan 100. Yıl Kütüphanesi'nde sınav stresine rağmen etkili bir şekilde çalışma ortamına sahip oldular. Depremzede öğrencilere, yıl boyunca farklı branşlardan toplam 14 öğretmen ders verdi. Tamamen ücretsiz şekilde verilen eğitimler, deneme sınavlarıyla desteklendi, eksik konuları tespit edilen öğrencilerin ise birebir özel ders almaları sağlandı.

BÜYÜKŞEHİR LGS VE YKS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİN SINAV KAYGISININ ÖNÜNE GEÇİYOR BÜYÜKŞEHİR LGS VE YKS ÖNCESİ ÖĞRENCİLERİN SINAV KAYGISININ ÖNÜNE GEÇİYOR

Türk Kızılay, haftasonu sınava girecek öğrencileri stresten uzaklaştırmak için de bir moral gecesi düzenledi. Etkinlikte konuşan Türk Kızılay Elbistan Şubesi Eğitim Sorumlusu Mustafa Bostan, "Afetzedelerin yanında olmak ve onların eğitimlerine destek olmak bizim öncelikli görevlerimizden biridir. Depremzede öğrencilerimiz için burada tamamen ücretsiz dershane sistemi kurduk. 80’in üzerinde öğrencimiz var. Bütün ihtiyaçları Kızılay tarafından karşılandı. Türk Kızılay olarak burada bir nesil yetiştiriyoruz. Bunun sevinci içindeyiz. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize her zaman destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Moral gecesinde çeşitli aktivitelerle keyifli vakit geçiren öğrenciler, hem öğretmenlerine hem Türk Kızılay’a teşekkür ederek sınavda hedeflerine ulaşma isteklerini dile getirdi.

Editör: Habibe Aydın