AKDENİZ BELEDİYESİ’NDE DEPREM VE YANGIN TATBİKATI

Akdeniz Belediyesi tarafından belediye personelinin katılımıyla, aynı gün önce deprem ardından da yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Akdeniz Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından gerçekleştirilen iki ayrı tatbikatla belediye personeli, olası deprem ve yangın felaketine karşı ne yapması gerektiğini görme imkânı bulurken, deprem ve yangın halinde acil ve öncelikli yapılması gerekenler tahliye tatbikatı ile canlandırıldı. Gün içinde belediye binasında personelin katılımıyla ilk olarak depreme karşı “Çök-Kapan-Tutun” tatbikatı gerçekleştirilirken, sonrasında belediye bahçesinde yangın tatbikatı düzenlendi.

Olası tehlikelere karşı tatbikat ve eğitimler devam edecek

Gerçeğini aratmayan tatbikatlarda Akdeniz Belediyesi personeline hem deprem anında yapılması gerekenler hem de yangın çıkması durumunda neler yapmaları gerektiği tatbiki olarak gösterildi. Yangın tatbikatı kapsamında boş alanda yakılan ateş, ilk önce sivil savunma ekiplerince, sonrasında da belediye personeli tarafından söndürüldü.

Tatbikat sırasında personele, büyük ve küçük çaplı yangınlarda nasıl davranması ve ne yapılması gerektiği anlatıldı. Ayrıca yangın çeşitleri, söndürme teknikleri ve söndürücü kimyasallar hakkında da bilgi sahibi olan personel uygulama yaptı. Belediye personeli yangın tatbikatını da başarıyla tamamladı. Akdeniz Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı birimi; deprem, yangın ve benzeri afet ve felaketlere karşı personeli eğitmeye, tatbikatlar ve uygulamalı eğitimler vermeye devam edecek.