‘DÜNYANIN ESKİ ZAMANLARINDA’ OYUNU 21 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞA ULAŞTI ‘DÜNYANIN ESKİ ZAMANLARINDA’ OYUNU 21 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞA ULAŞTI

AKDENİZ BİLSEM ÖĞRENCİLERİNE KAPADOKYA SÜRPRİZİ

Akdeniz Belediyesi’nin, Akdeniz’in Parlayan Yıldızları Projesi kapsamında Akdeniz Bilim ve Sanat Merkezi’ne (BİLSEM) giden zeki ve üstün yetenekli öğrenciler, kendileri için hazırlanan sürprizle yeril ve yabancı turistlerin en çok rağbet ettiği Kapadokya, Peribacaları ile kentin tarihi ve turistik mekânlarını gezdi.

Metropol Gökdelen Binası’nda bulunan belediyeye ait Etüt Merkezi’nde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler ile Kültür ve Sanat Evleri kurslarına katılan kadınları, Türkiye’nin farklı illerine tarihi, turistik ve kültürel gezilere götüren Akdeniz Belediyesi, bu kez Akdeniz’in Parlayan Yıldızları Projesi kapsamında destek sunduğu 35 Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencisini Kapadokya gezisine götürdü. Arkadaşlarıyla birlikte unutamayacakları bir gün geçiren çocuklar, kendilerine bu imkânı sunan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak ve gezi boyunca kendilerine eşlik eden personele teşekkür ettiler.

Gönüllerince eğlendiler

Kapadokya gezisinde gönüllerince eğlenen BİLSEM’Lİ çocuklar, ilk olarak gün doğmadan önce Göreme Balon Kalkış Alanına giderek sıcak hava balonlarının hazırlanışını ve gökyüzüne havalanışını izledi. Ardından Kızılçukur Vadisine giderek peribacalarının üzerinden yükselen sıcak hava balonlarını seyreden BİLSEM’Lİ çocuklara, karlar içinde sıcak çikolata ve salep ikram edildi. Gün boyu keyifli vakit geçiren çocuklar, Güvercinlik Vadisine götürüldü, orada da kar savaşı yaparak eğlendiler.

Yine gün içinde Nazar Boncuğu Ağacına giden çocuklar, yemek molasından sonra karla oynayıp peri bacalarının manzarasına doydular. Avanos Sallanan Köprü ve Avanos Çarşısına da uğrayan çocuklar, Tarihi Yeraltı Çarşısı Çömlek Atölyesine inerek çömlek yapımını izledi. Kaymaklı Yeraltı Şehri Müzesi’ni de gezen çocuklar, dönüş yolunda yine bolca karla oynadılar, sonrasında da otobüslere binerek kente döndüler.

 

 

Editör: Habibe Aydın