AKDENİZ EKİPLERİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince suç ve suçlulara yönelik sürdürülen çalışma neticesinde; D400 Karayolu Bekirde Kavşağında kalabalık grubun kavga ettiği ve araçlarla birbirlerini kovaladıkları bilgisi edinilmesi üzerine olay yerinden kaçan 3 araç ve 13 şüpheli ekiplerce hızlı bir şekilde olaya karıştıkları suç unsurları ve araçlar ile yakalandı.

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklama da, “1. taraf; K.A, D.B, B.A, T.T, M.T, U.K, F.K, P.P ve A.A. isimli şahıslar kullanmış oldukları araçlarla birlikte ekiplerin titiz çalışması neticesinde yakalanmış, K.A ve F.K çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştır.

K.A. isimli şahıstan; üzerinde ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjöre basılı şekilde 5 adet fişek,

P.P. isimli şahıstan; üzerinde ruhsatsız kurusıkı tabanca, tabancaya ait 1 adet şarjör,

A.A. isimli şahıstan; 1 adet sustalı tabir edilen bıçak, B.A isimli şahıstan; 1 adet bıçak ele geçirilmiştir.

2. taraf; M.Ç, D.Ç. B.Ç. isimli şahıslar yakalanmış; M.Ç. isimli şahıstan; üzerinde ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjöre basılı vaziyette 3 adet fişek ele geçirilmiştir.

Ayrıca olay yerinden kaçtığı tespit edilen araç ekiplerimizce yapılan titiz çalışma sonucu   yakalanmış, bahse   konu  yapılan aramada; 1 adet tam otomatik ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjöre basılı vaziyette 8 fişek, 1 adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjöre basılı vaziyette 7 adet fişek ele geçirilmiştir” denildi.

Editör: Habibe Aydın