Başkan Gültak, Dünya Kick Boks Şampiyonası’na damga vuran genç sporcuları ziyaret etti

AKDENİZ’İN ÜZERİNDEKİ KARA BULUTLAR DAĞILDI”

Akdeniz’in Kick Boks sporcuları, İstanbul’da düzenlenen “8. Turkish Open WAKO World Cup” Şampiyonası'na damga vurarak kente madalyalarla döndü. Şampiyonları ziyaret eden Başkan Gültak; “Bir zamanlar terör olayları ve uyuşturucuyla anılan ilçemizde artık Avrupa ve dünya şampiyonlukları konuşulmaya başlandı. Akdeniz’in üzerindeki kara bulutlar dağıldı, artık güneşli, güzel bir hava var” dedi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Akdeniz Belediye Spor Kulübü bünyesinde mücadele veren Kick Boks sporcuları; 17-21 Mayıs 2023 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar Alanı’nda gerçekleşen "8. Turkish Open WAKO World Cup" Şampiyonası'ndan madalyalarla döndü. Kulüp sporcuları Hilal Sonay 52 Kg Full Contack Genç Kadınlarda 1'inci, Hatip Emlek 54 Kg Full Contack Büyük Erkeklerde 1'inci, Muhammed Taşkın 51 Kg Full Contack Büyük Erkeklerde 3'üncü ve Yaser Güneş 63,5 Kg Full Contack Genç Erkeklerde 3'üncü olarak şampiyonayı tamamladı.

Başkan Gültak’tan sporculara ziyaret

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Dünya Kupası Şampiyonası'ndan 2 şampiyonluk ve iki de 3'üncülük ile damga vuran kulüp sporcularını Karaduvar Mahallesi’nde antrenman yaptıkları spor salonunda ziyaret etti. Başarılarından dolayı Kick Boks sporcularını ve Antrenörleri Nasır Kandemir’i tebrik eden Başkan Gültak; göreve geldikleri ilk günden itibaren spora, sanata ve kültüre önem verdiklerinin altını çizdi, Akdeniz’in makus talihini kırdıklarını ifade etti.

Tırmıl Tepesi bölgesine modern bir spor tesisi yapılacak

Akdeniz’de spora ve sporculara büyük yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Başkan Gültak, “Bölgemizin yakın geçmişinde maalesef terör örgütü ve uyuşturucu baronlarının hâkimiyeti söz konusuydu. Göreve gelir gelmez Akdeniz’de barışı, kardeşliği ve huzuru sağladık. Terör ve uyuşturucunun ortadan kalkmasında en önemli faktörlerden biri olan spora ciddi yatırımlar yaptık. Tırmıl Tepesi’ne de gençlerimizin, çocuklarımızın ve kadınların kullanabileceği, salonların, gençlik merkezinin yer aldığı modern bir tesisi 5 ay içinde bitirmiş olacağız. Akdeniz, projelerimiz sayesinde 300 milyonun üzerinde spor tesisi kazanmış oldu. Vatandaşlarımız, millet bahçesine, kültür merkezlerine, etüt merkezlerine kavuştu. Dolayısıyla Akdeniz’de gençlerimiz artık ya spora ya kültürel ve sanatsal faaliyetlere veya eğitim alanında büyük başarılar ortaya koymaya başladılar” dedi.

“Akdeniz’in üzerindeki kara bulutlar dağıldı”