AKDENİZLİ ÖĞRENCİLER SINAV STRESİNDEN SİNEMA İLE UZAKLAŞTI

“AKDENİZLİ KADINLAR HEM ÜRETİYOR HEM KAZANIYOR” “AKDENİZLİ KADINLAR HEM ÜRETİYOR HEM KAZANIYOR”

 

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, öğrencilerin yoğun sınav dönemlerinde streslerini üzerlerinden atmalarına yardımcı olmak için sinema etkinliği düzenledi.

 

Gençlere yönelik kültürel ve sanatsal etkinliklere devam eden Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekipleri, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla ‘Öğretmenim’ isimli filmi öğrencilerle buluşturdu. Bu çerçevede, Fatma Zehra Lisesi, Sabiha Çiftçi Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi’nde eğitim gören yaklaşık bin öğrenci, sınav stresinden uzaklaşması için sinema ile buluşturuldu.

 

“ÇOK EĞLENCELİ BİR ETKİNLİKTİ”

Etkinliğin kendileri için çok verimli olduğunu söyleyen Ahmet Cihangir isimli öğrenci, “Biz, Akdeniz Belediyesi Etüt Merkezi’de TYT-AYT üniversite sınavına hazırlanıyoruz. Sınav stresinden uzaklaşmak için sinema etkinliğine katıldık. Çok güzeldi, çok eğlenceli, maceralı bir etkinlikti” dedi.

 

“STRESTEN OLDUKÇA UZAKLAŞTIK”

Etüt Merkezi öğrencilerinden Ayşe Deniz ise “Sayısal bölümündeyim, burası bize çok iyi geldi sınav stresinden oldukça uzaklaştık.  Şuan kendimi çok rahat hissediyorum. Film çok güzeldi, çok eğlendim filmi izlerken” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Editör: Habibe Aydın