Altunok, “Asfaltsız Yolumuz Kalmayacak”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Fen İşleri Müdürlüğü Asfaltlama Ekipleri tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek, ilçe merkezinin yanı sıra tüm mahallelerde asfaltsız yol bırakmayacaklarını açıkladı. 

Göreve geldikleri günden bu yana hayata geçirdikleri projelerin yanı sıra belediye araç parkını da güçlendirdiklerini belirten Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, belediye bünyesinde kurdukları üretim tesisi sayesinde ilçe merkezinin yanı sıra tüm mahallelerde asfaltlama çalışmalarına ağırlık verdiklerini söyledi. Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı Asfaltlama Ekipleri tarafından merkez Atik, Sarıcalar ve Mukaddem mahallelerinde devam eden asfaltlama çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Altunok, “Göreve geldiğimiz günden bu yana halkımız ve muhtarlarımızın en büyük isteği olan yeni yolların açılması, zamanla bozulan yolların bakım-onarımının yanı sıra asfaltlama ve parke taşı döşeme çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Belediye bünyesinde kurduğumuz asfalt üretim tesisi sayesinde yaz-kış asfalt üretimine devam ediyoruz. Bir program dahilinde de ürettiğimiz asfaltla tüm mahallerimizin yollarını asfaltlıyoruz. Bu çalışmalarımızın yanı sıra halkımızı ve kentimizi de modern projelerle buluşturmaya devam ediyoruz. İlçemiz Silifke  yapacağımız yeni yatırım ve hizmetlerle çok daha modern bir şehir haline gelecektir” dedi.

Başkan Altunok, Sarıcalar, Atik ve Mukaddem mahallelerinde devam eden asfaltlama çalışmalarının yanı sıra Gazi mahallesi Göksu ırmağı kenarında yapımı devam eden yürüyüş yolu aydınlatma projesini de yerinde inceledi.

06.12.2022, Mevlüt Partal, Silifke,

Editör: Habibe Aydın