Altunok, “Depremzedelerin Yanındayız”

İlçeye gelen depremzedelere her alanda destek olmaya devam ettiklerini bildiren Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, depremin yaralarını sarmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Mart ayı olağan meclis toplantı gündemini oluşturan maddeleri görüşmek üzere Belediye Başkanı Sadık Altunok başkanlığında toplanan Silifke Belediye Meclisi, imar, fen işleri, muhasebe ve insan kaynakları müdürlüklerinden gelen raporları ele aldı. Okunan raporlar üzerinde karşılıklı görüşmelerde bulunan meclis üyeleri, bu maddeleri oy çokluğu ile karara bağladı.

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Değerli meclis üyelerimiz hepimizin bildiği gibi 6 Şubat 2023 tarihinde ülkemizde büyük bir deprem felaketi yaşadık. Bu felaket hepimizi derinden üzmüştür. Biz de belediye ve Silifkeliler olarak depremde zarar gören vatandaşlarımıza yardım elimizi uzatarak ilk etapta 20 tırdan oluşan bir yardım ulaştırdık. Ambulans, iş makinaları, kurtarma ve yardım ekiplerinin bölgeye gönderilmesinin yanı sıra seyyar mutfak hizmetini de depremzede kardeşlerimize ulaştırdık. İlçemizde yaşayan halkımız, hayırseverlerimiz ve iş adamlarımızla birlikte belediye olarak 100 tırdan oluşan yardım konvoyumuzu Hatay bölgesine gönderdik. Ayrıca ilçemizde misafir ettiğimiz depremzede ailelerimize de barınma, gıda, giyim, eğitim ve yakacak yardımlarımızı ulaştırarak onların yaralarını birlikte sarıyoruz. Silifkeli hemşehrilerimizle birlikte belediye olarak her zaman depremzede kardeşlerimizin yanındayız. Desteklerini esirgemeyen değerli hemşehrilerimize, hayırseverlerimize ve siz değerli meclis üyelerimize çok teşekkür ediyorum” diyerek mart ayı olağan meclis toplantısı gündemini kapattığını açıkladı.

02.03.2023, Mevlüt Partal, Silifke,


 

Editör: Habibe Aydın