Altunok, öğrencileri sanatla buluşturdu

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok,   Göksu ilkokulu öğrencilerini ebru sanatıyla buluşturdu. Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe katılan öğrenciler ebru sanatı ile ilk defa buluşmanın heyecan ve mutluluğunu birlikte yaşadılar.

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok ve Milli Eğitim Müdürü Mustafa Sezgin’inde katıldığı etkinlikte ebru gösterisini dikkatli ve meraklı gözlerle izleyen öğrenciler daha sonra kendi Ebrularını yaptılar. Öğrencilere fırça darbeleriyle Ebru sanatının inceliklerini gösteren Belediye Başkanı Altunok, daha sonra öğrencilerle birlikte su üzerinde oluşturdukları desenler ile kendi eserlerini oluşturdular.

Etkinlikte konuşan Başkan Altunok, “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle ortaklaşa düzenlediğimiz bu güzel etkinliğimizi Göksu ilkokulumuzda öğrencilerimizle birlikte gerçekleştiriyoruz. Çocuklarımızın rehber öğretmenleri eşliğinde yaptıkları çalışmalar sonucu ortaya çıkan eserlerini görüyorsunuz. Eserlere baktığımız zaman, Ebru sanatının çok güzel örneklerini görüyoruz. Çocuklarımızı sanatla tanıştırmak ve onları bu tür sosyal projelere yönlendirmek amacıyla düzenlediğimiz etkinliğe katılan tüm öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.  Bu etkinlikle birlikte çocuklarımıza imkan sağladığımız takdirde çocuklarımızın neler yapabileceklerini ve neler başarabileceklerini görmekteyiz. Çocuklarımızla birlikte böylesine güzel eserler yapmış olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Belediye olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte eğitim-öğretime katkı sunmaya ve destek vermeye devam edeceğiz. Bu etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ediyor, tüm öğrencilerimize de derslerinde başarılar diliyorum” diyerek Ebru sanatı etkinliğine rehberlik yapan eğitimcilere de birer teşekkür belgesi verdi.  

Silifke’ye bağlı Kızılisalı ilkokulunun yürüttüğü Erasmus projesi kapsamında İspanya, İngiltere, Sırbistan ve Çekya’dan gelen Avrupalı öğretmenler de etkinliğe katılarak öğrencilerle birlikte Ebru sanatını yakından tanıdılar.

18.10.2023, Mevlüt Partal, Silifke,