Altunok, “Yeni Yollar Açıyoruz”

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, Narlıkuyu ve Atakent mahallelerini bir birine bağlayacak olan yeni yol açım çalışmalarını yerinde inceledi.

Beraberinde Narlıkuyu Mahalle Muhtarı İrfan Aydın, Atakent Mahalle Muhtarı Salim Demirtaş ve vatandaşlarla birlikte çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Altunok, belediye birim amirlerinden bilgiler aldı.

Silifke Belediyesi olarak hazırladıkları bir projeyle Narlıkuyu ve Atakent mahallelerini bir birine bağlayacak olan bu yolun ulaşıma açılmasıyla birlikte hem alternatif bir yol açılacağını hem de vatandaşların iki mahalle arasında ulaşımının daha sağlıklı hale geleceğini belirten Başkan Altunok yaptığı açıklamada, “Narlıkuyu ve Atakent mahalle muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan gelen istek ve talepler doğrultusunda biz de bir proje hazırladık. Narlıkuyu mahallesi karadere sokak girişinden başlayarak çöplük üzerinden geçen yol Atakent mahallesi çülenli sokağa bağlanacak. Ekiplerimiz tarafından yürütülen çalışmalarla bu yolun büyük bir bölümünü açtık. Yıllarca bu yolun açılması imkansız diyerek ötelenen bu çalışmayı biz sağlıklı bir şekilde sürdürüyoruz. Narlıkuyu ve Atakent mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın bile ümidini kestiği bu yolu biz kısa sürede ulaşıma açacağız. Narlıkuyu ve Atakent mahallesi arasında yapımı devam eden bu yol iki mahallemizi bir birine bağlamanın yanı sıra bu bölgede alternatif bir ulaşım da bu yol üzerinde sağlanacaktır. Belediye hizmetlerimizi 88 mahallemize eşit bir şekilde ulaştırarak halkımızın istek ve taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz” dedi.

Yıllarca özlemle bekledikleri yola kavuşmayı sabırsızlıkla beklediklerini ifade eden muhtarlar ve vatandaşlar yürütülen çalışmalardan dolayı  Başkan Altunok’a teşekkür ettiler.

18.05.2023, Mevlüt Partal, Silifke,   

Editör: Habibe Aydın