Başkan Tepe’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajı

Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kaya Tepe, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Mesajında gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yapan Başkan R. Kaya Tepe, basının demokrasinin en önemli unsurlarından biri olduğunu dile getirdi. Başkan Tepe mesajında şu ifadelere yer verdi: Gazetecilerin haklarının yasal güvenceye alındığı 1961 yılından geldiğimiz bu tarihe dek 10 Ocak’ı Çalışan Gazeteciler Günü olarak kutluyoruz. Her sene bu günü anarken geleceğe dair umutlarımızı, mesleğimizin adına yakışır şekilde yapılabilmesi için gerekenleri tekrarlıyoruz. Gazetecilerin temel hak ve hürriyetlerinden yoksun bırakılmadan görevlerinin gereklerini yerine getirebilmelerini, halkın doğru haber alma hakkını koruyabilmelerini, baskıya ve zorbalığa uğramadıkları demokratik bir düzenin varlığını umut ediyoruz.

Gazetecilik mesleğini onuruyla sürdüren tüm meslektaşlarımızın da aynı umutları taşıdığını biliyoruz. Ulusal ve yerel basın ölçeğinde gazeteciliğe emek veren, mesleğinin ilkelerine sahip çıkan her bir meslektaşımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, gerçeğe ve özgürlüğe olan inancımızı yitirmediğimizi bir kez daha yineliyorum.