Bedia Akartürk Hayranları ile Buluştu

Ünlü ses sanatçısı Bedia Akartürk katıldığı Silifke Festivalinde hayranları ile buluştu.

Göksu otel bahçesinde düzenlenen imza törenine Bedia Akartürk’ün Silifke’deki hayranları, festivale katılan yerli ve yabancı misafirlerin yanı sıra Silifke Kaymakamı Abdullah Aslaner ve  Belediye Başkanı Sadık Altunok katıldı.

Tolgahan Vurgun’un hazırladığı “Turnanın Türküsü” adlı kitabı imzalayan ünlü sanatçı Bedia Akartürk Silifkeli hayranları ile hasret giderdi. Yaklaşık 10 yıl aradan sonra Silifke’ye gelmekten ve Silifkelilerle birlikte olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Akartürk, kendisini Silifke’ye davet eden Belediye Başkanı Sadık Altunok’a da teşekkür ettiğini açıkladı.

Silifke’nin fahri hemşehrisi ünlü sanatçı Bedia Akartürk’ün hayatını konu alan “Turnanın Türküsü” adlı kitabın imza gününe eşi ile birlikte katılan Başkan Altunok, “Bu yıl 50. Sini kutladığımız Uluslararası Silifke Müzik ve Folklor Festivaline fahri hemşehrimiz ünlü ses sanatçısı değerli büyüğümüz Bedia Akartürk’ü davet ettik. 50. yılın anısına festivalimize büyük emek veren onur konuğumuz ülkemizin yaşayan efsanesi Bedia Akartürk’ü halkımızla buluşturduk. Bedia Akartürk’ü Silifke’mizde ağırlamaktan büyük onur duyduk. Silifke’mize gelerek festivalimize sağladığı manevi destekler bizler için ayrı bir zenginliktir. Festival süresince bizleri yalnız bırakmayan Bedia Akartürk’ü biz de imza gününde yalnız bırakmadık.  Tolgahan Vurgun’un araştırmaları ve başarılı çalışmaları sonucu ortaya çıkan ve Bedia Akartürk’ün hayatını konu alan “Turnanın Türküsü” adlı kitabın bizlere ulaşmasına vesile olan ve katkı sunan herkese teşekkür ediyorum. Fahri hemşehrimiz  değerli büyüğümüz Bedia Akartürk’ü yalnız bırakmayan Silifkeli hemşehrilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Altunok eşi ile birlikte katıldığı imza töreninde  Bedia Akartürk’ün hayatını konu alan “Turnanın Türküsü” adlı kitabı sanatçının elinden aldı.

08.09.2023, Mevlüt Partal, Silifke,