Beydağı’nın Kızından Kaf Dağı’na Şiirler

Şair ve Yazar Günvar Korkmaz’ın Beydağı’ndan Kaf Dağı’na Şiirler isimli yeni kitabı çıktı. Beydağı’nın Kızı mahlasıyla şiirler yazan Korkmaz’ın yeni kitabı okuyucuları ile buluştu.

Malatyalı olan Şair Günvar Korkmaz yazdığı şiirler ile sılayı yaşatma gayesinde olduğunu söyledi. T. C. Kültür Bakanlığı Halk Şairi ve mahlası Beydağı’nın Kızı olarak bilinen Korkmaz,  ayrıca Mersin Şairler Yazarlar Derneği (MEŞYAD) üyesi ve yeni kitabı için çok yakında imza gününde okurları ile buluşacak.

Katıldığı şiir yarışmalarında teşekkür, mansiyon, takdir, birincilik, Yılın Şairi, Şiire Üstün Hizmet Ödülleri bulunan Korkmaz, ayrıca Yılın Annesi ödülü bulunduğunu ve Son olarak Ankara’da Sanat Platformu’nca düzenlenen Sosyal Sorumluluk Projesinde Sultan Özataş ve Cihan Ergün tarafından Hizmet Şeref Ödülü verildiği bilgisini paylaştı.

BÜYÜKŞEHİR KURS MERKEZLERİ’NDE EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR BÜYÜKŞEHİR KURS MERKEZLERİ’NDE EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR

Günver Korkmaz kimdir?

Malatyalıyım, sılamı toprağımı çok seviyorum. Malatya yüreğimde o kadar derin izler bırakmış ki, Beydağı’nın Kızı ismiyle güzel sılamı yaşatmak oranın sembolü olmak istedim.

1951 yılında altı çocuklu ailenin ikinci çocuğu olarak Malatya’da dünyaya merhaba dedim.

İlk okulu Malatya Gazi İlkokulunda okudum. Ortaokulun birinci sınıfını Malatya’da bitirdikten sonra ablamın teşvikiyle Tunceli’de eğitimime devam ettim. Daha sonra Tunceli Öğretmen Okulunu ikincilikle kazandım. Babamın vefat etmesinin ardından aileme destek olmak düşüncesiyle Öğretmen Okulu dördüncü sınıftan ayrılarak iş hayatına atıldım.

Verem Savaş Dispanseri ’de tekniker olarak çalışmaya başladım. Teknikerliğin inceliklerini usta -çırak ilişkisiyle öğrendim. Orada bir müddet çalıştıktan sonra evlendim iki kızım ve iki oğlum oldu. Çocuklarımın bilinçli bir şekilde yetişmeleri için elimden geleni yaptım. Hepsi meslek sahibi oldu. Aklımda, idealimde öğretmenlik mesleği olduğu için özel bir okulda öğretmen olarak çalıştım.

Şiir yazmaya ilkokul dördüncü sınıfta başladım, ilk eserimin ismi ‘Yuvam’ oldu. Bir kuş yuvasından esinlenerek yazmıştım.

İlk şiir kitabım Beydağı’nın Kızı adıyla 2016 yılında okurlarla buluştu. 2017 yılında Beydağı’nın Kızı‘nı, Beydağı’nın Güneşi takip etti. Daha sonra 2019 yılında yayınlanan Beydağı’nın Kızı’nın Yüreğinden Damlalar isimli şiir kitabımı, 2021 yılında Beydağı’nın Kızı’nın Baba Ocağı ve Beydağı’nın Kızının Dizelerindeki inciler kitabımı çıkardım. 7 Ekim tarihinde ise yeni çıkardığım Beydağı’ndan Kaf Dağı’na Şiirler isimli kitabımı okuyucunun beğenisine sundum.

Halk Edebiyatı, İslamiyet önceki sözlü edebiyatın uzantısıdır. Halkın duygu düşüncelerini ,yaşama ve dünyaya bakışını yansıtır. Şiirlerimi yazarken beni etkileyen her konudan ilham alırım.

 T. C. Kültür Bakanlığı Halk Şairiyim, mahlasım Beydağı’nın Kızı. Aslen Malatyalıyım, sılamı toprağımı çok seviyorum. Çocukluğumun, gençliğimin, geçtiği güzel sılam, bende derin izler bırakan şehir, baba ocağım, sevginin, güvenin olduğu huzur dolu yıllardı. Bir de paylaşımın olduğu, çıkarsız güven dolu dostluklar vardı. Yüreğimde o kadar derin izler bırakmış ki güzel sılam bende, Beydağı’nın Kızı ismiyle güzel sılamı yaşatmak oranın sembolü olmak istedim. Yaradanım bu isme layık olarak yaşamamı nasip etsin inşallah.”