Çocuklar Ücretsiz Yüzme Kursuyla Serinliyor

Minik eller kulaç atıyor, mutlulukları yüzlerinden okunuyor. Erdemli Belediyesi tarafından düzenlenen yüzme kursları yoğun talep görüyor. Artan hava sıcaklığına nemde eklenince çocuklar havuza akın etti. Erdemli Belediyesi açtığı yüzme kurslarıyla hem çocukların keyifli anlar yaşamasını sağlıyor, hem de alanında uzman eğitmenlerle yüzme eğitimi veriyor.

Sporun her dalında, sıfır rakımından iki bin beş yüz rakımına kadar eğitim veren Erdemli Belediyesi yaz spor kursları kapsamında çalışmalar yürütüyor. Yüzme kursu kapsamında ise 7-15 yaş aralığındaki çocuklara yüzme kursu veriliyor.

Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün profesyonel eğitmenleri tarafından ücretsiz yüzme eğitimi alan çocuklar, havuzlarda serinlemenin keyfini de çıkarıyor.

Mersin Yenişehir Belediyesinin açık hava sinema günleri sona erdi Mersin Yenişehir Belediyesinin açık hava sinema günleri sona erdi

Çocuklara hem yüzme eğitimi, hem de sıcakta eğlenmelerini sağladıklarını ifade eden Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü Kamil Boran, “ Erdemli Belediyesi olarak haftada üç gün çocuklarımıza yüzme kursu veriyoruz. Yüzme kurslarımıza Erdemli Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü ve Erdemli Belediyesi mobil uygulamayı indirerek uygulamadan ücretsiz kurslarımıza başvurabilirsiniz” diye konuştu.

Çocuklar havuzlarda serinlerken en mutlu olanlar ise aileleri. Belediyenin çocuklara ücretsiz kurs sağladığı için mutlu olduğunu ifade eden Sahire Sümer, “ Erdemli Belediyesi’nin böyle bir kurs avantajının bize sunmasıyla çok mutlu olduk. Çocuklarımız çok mutlu, onların mutluluğu bizi daha çok mutlu ediyor teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Yüzmeyi kursta öğrendiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Berna Yücel, “ Yüzmeyi tam bilmiyordum, o yüzden çok sevindim. Belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Havuza geldiği için çok eğlendiğini ifade eden Berk Uçar, “ Havuza geldiğim için çok mutluyum” diye konuştu.

Hem yüzüp hem de eğlendiğini ifade eden Sahra Şahin, “Yüzüyorum, kurs alıyorum, çok eğleniyorum” diye konuştu.

Öte yandan 7-15 yaş aralığındaki çocuklara yönelik futbol, basketbol, voleybol, yüzme, okçuluk, tenis, muay thai, kickboks, tekvando, floor curling, atıcılık, bocce, jimnastik, güreşdallarında açılan kurs kayıtları devam ediyor. Kursa kayıt yaptırmak isteyenler Erdemli Belediyesi Mobil Uygulama ve Spor İşleri Müdürlüğü üzerinden başvuru yapabiliyor.