DEAŞ TERÖR ÖRGÜTÜNE MERSİN POLİSİNDEN ŞAFAK OPERASYONU

     Mersin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü DEAŞ terör örgütü mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik yapılan teknik ve fiziki çalışmalar sonucunda yazılı açıklama da bulundu.

Yapılan açıklama da, “DEAŞ Terör örgütü adına çatışma bölgelerinde silahlı olarak faaliyette bulunan ve yurtdışında bulunan örgüt mensupları ile irtibatları devam ettikleri tespit edilen (A.H.)- (M.A.)- (A.H.)- (A.H.J.A.)- (B.Y.Y.Y.) – (U.E.) toplamda (6) şüphelinin yakalanmasına yönelik Drone ve Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği, şüphelilerin belirlenen adreslerine eş zamanlı operasyon yapıldı. Operasyon neticesinde 5 şüpheli şahıs yakalanmış, 1 firari şahsı yakalama çalışması devam etmekte olup yapılan aramalarda çok sayıda kesici alet (Kama, kasatura),BTK tarafından yasaklanmış 1 adet Baofeng marka UV5R model telsiz ayrıca çok sayıda dijital materyal elde edilmiştir.

    Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

Editör: Habibe Aydın