GÜLNAR BELEDİYESİNİN DESTEKLERİ İLE GÜLNAR HALK EĞİTİMİ MERKEZİNDE

DEPREMZEDELER İÇİN ATKI VE BERE ÜRETİMİ YAPILIYOR
Gülnar Kaymakamlığı ve Gülnar Belediyesi koordinesinde deprem bölgesine ve Gülnar'a  gelen depremzedelere destekler aralıksız devam ediyor.
Gülnar Belediyesinin bere ve atkı için malzeme desteği ile, Gülnar Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticileri tarafından Gülnar'a gelen depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılmak üzere atkı ve bere üretimi yapılıyor.
Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran iki büyük depremin yaralarını sarmak için Gülnar'da büyük bir dayanışma örneği yaşanıyor. Gülnar Belediyesi desteğiyle Halk Eğitimi Merkezi usta öğreticileri, ilçeye gelen afetzede vatandaşlarımızın soğuk hava koşulları nedeniyle en çok ihtiyaç duyduğu kışlık malzemelerden olan atkı ve bere üretiliyor.
Polardan üretilen 500 adet atkı ve bere dikilerek depremzede vatandaşlarımıza ulaştırılıyor.
Gülnar Belediye Başkanı Alpaslan Ünüvar konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ülke olarak cumhuriyet tarihinin en büyük afetini yaşadık. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Yaralarımızı birlikte saracağız. Gülnar Kaymakamlığımız ve Gülnar Belediyemizin koordinesinde depremzede kardeşlerimize yardımlarımızı ulaştırmaya ve onların yanlarında olmaya devam ediyoruz. İlçemizde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü usta öğreticilerimiz de gönülleri ısıtacak örnek bir davranış sergilediler. Gülnar Belediyemizin desteğiyle usta öğreticiler tarafından üretilen el emeği göz nuru atkı ve berelerimiz ilçemize gelen depremzede kardeşlerimize ulaştırılıyor. Bu konuda, İlçe Kaymakamımız Sayın Musa AYYILDIZ'a, ilçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hüseyin KADİM'e, Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Sayın Musa LEVENT'e, usta öğreticilerimize, emeği geçen herkese gönülden teşekkür ediyorum. Kalbimiz, desteğimiz afet bölgesinde” ifadelerini kullandı.