İl Başkanı Aldemir: Cumhuriyetimizin 100.yılı kutlu olsun

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayan AK Parti Mersin İl Başkanı Adem Aldemir, “ Türkiye Cumhuriyet’inin 100. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü her zaman olduğu gibi aziz milletimizle birlikte büyük bir sevinç ve gururla kutlayacağız.”dedi


Cumhuriyeti, gelecek nesillere aktarmanın vatan toprağı üzerinde yaşayan her ferdin sorumluluğu olduğunu kaydeden İl Başkanı Adem Aldemir, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlu olsun. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü her zaman olduğu gibi aziz milletimizle birlikte büyük bir sevinç ve gururla kutlayacağız.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde aziz milletimizin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Ecdadımızın bizlere bıraktığı bu mirasa sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak bu vatan toprağı üzerinde yaşayan her bir ferdin sorumluluğudur. Farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçıları olan bizler kardeşçe birbirimizi kucaklayarak, birbirimize sımsıkı kenetlenerek aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 100. yıl dönümünü aynı gurur, aynı heyecan, aynı coşku ve aynı duygular içinde kutlamanın mutluluğunu yaşadığımız bu büyük ve anlamlı günde Cumhuriyetimizin kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan tüm aziz şehitlerimizi, gazilerimizi sonsuz şükran ve rahmetle anıyoruz.” diye konuştu.