JANDARMA DEPREMZEDE ÇOCUKLARLA BİR ARAYA GELDİ ” 
   Jandarma ekipleri Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem nedeniyle Mersin’de misafir edilen çocuklarla bir araya geldi. 
  Mersin İl Jandarma Komutanlığı Trafik Şube Müdürlüğü, paydaş kurum olan Yenişehir Belediyesi ve Mersin Gönüllü Palyaço ekibinin de katılımıyla Mersin iline gelen depremzede çocukların moral ve motivasyonunu yükseltmek, depremin olumsuz etkilerini üzerlerinden atmalarını sağlamak ve trafik güvenliği konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çocuklarla bir araya gelerek bir takım etkinlikler düzenledi. 
 “Birlikte İyileşeceğiz” projesi kapsamında Erdemli İlçesi Şehir stadyumunda çocuklarla bir araya gelen Trafik Jandarması, Yenişehir Belediyesi ve Mersin Gönüllü Palyaço ekipleri; çocuklara yönelik halat çekme, sek-sek atlama, ip atlama, halka atma, basketbol oynama, yüz boyama etkinlikleri ile palyaço gösterisi ve eğlenirken öğrenme temalı trafik eğitimi gerçekleştirdi. 
 Çocukların yüzlerinde oluşan tebessümün mutluluk verici olduğunu vurgulayan Jandarma ekipleri, bu tür faaliyetlerin devam edeceğini belirtti.

Editör: Habibe Aydın