JANDARMADAN FUHUŞ VE İNSAN TİCARETİ OPERASYONU; 4 GÖZALTI

Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen operasyonda fuhuş için aracılık ve yer temin ederek insan ticareti suçunu işleyen (4) şüphelisi yakalandı.

Silifke ilçesinde faaliyet yürüten bir eğlence mekânında para karşılığı kadınlara zorla fuhuş yaptırılarak, fuhuş için aracılık ve yer temin eden böylelikle organize olarak insan ticareti suçunu işleyen şüphelileri tespit eden Jandarma ekipleri şüpheli şahıslar ile eğlenme mekânını takibe aldı. Yapılan titiz takip ve araştırmalar ile elde edilen deliller sonucunda Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde operasyon düzenleyen ekipler (4) şüpheliyi yakalayarak gözaltına aldı.

Operasyon sonucunda suça konu (6) mağdur kadın ise Jandarma tarafından kurtarıldı. Operasyon düzenlenen adreslerde yapılan aramada ise 20 gr. metamfetamin uyuşturucu madde ile çok sayıda dijital materyale incelenmek üzere el kondu. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adli makamlara sevk edilen (4) şüpheliden (3)’ü tutuklanırken, (1) şüpheli şahıs ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Editör: Habibe Aydın