JANDARMADAN YASA DIŞI BAHİS OPERASYONU (11) GÖZALTI JANDARMADAN YASA DIŞI BAHİS OPERASYONU (11) GÖZALTI

JASAT TİMLERİNDEN ARANAN ŞAHISLARA OPERASYON”  
 Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından aranan şahıslara yönelik icra edilen operasyonlar sonucunda uzun süredir aranan (2) şahıs yakalandı.    
 Mersin İl Jandarma Komutanlığı Jandarma Suç Araştırma Timleri uzun zamandır aranan ve haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yaptığı çalışmalar sonucunda düzenlediği operasyonlarda (2) şahsı yakaladı.   
 Jandarma ekipleri, ilk operasyonda Toroslar ilçesinde ‘Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama’ ile ‘Resmi Belgede Sahtecilik’ suçlarından hakkında (11) yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve (6) yıldır aranan bir şahsın yakalanmamak için kardeşine ait kimlik bilgilerini kullandığını ve sürekli adres değiştirdiğini tespit etti. Aranan şahsın kullandığı kimlik bilgisinden yola çıkan Jandarma ekipleri şüpheliyi gitmiş olduğu hastanede kıskıvrak yakaladı.  
 Diğer bir operasyonda ise Erdemli ilçesinde başkasına ait banka veya kredi kartını izinsiz kullanmak suçundan (15), sahte banka veya kredi kartı kullanmak suçundan (7), hırsızlık suçundan (3), basit yaralama ve kişisel verileri ihlal suçundan (2) ayrı suç kaydı olmak üzere toplam (27) suç dosyasından aranan ve hakkında (6) yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şüphelinin saklandığı adresi tespit eden Jandarma icra ettiği operasyon ile (6) yıldır aranan şahsı yakaladı.  
 İcra edilen operasyonlar sonucunda yakalanan (2) şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.   

Editör: Habibe Aydın