MERSİN TARSUS'TA ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ MERSİN TARSUS'TA ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ

KİRLİ YAYIN YAPANLARA, POLİSTEN TERTEMİZ OPERASYON

Mersin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce genel ahlaka aykırı zararlı yayın ve içeriklerle çocukları hedef alan ve müstehcenlik suçları işleyen şüphelilere yönelik yapılan operasyon da, 10 şüpheli şahıs göz altına alındı. 

Yetkililerce yapılan yazılı açıklama da, "Mersin Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce genel ahlaka aykırı zararlı yayın ve içeriklerle geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hedef alan müstehcenlik suçları işleyen şüphelilerin faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;
TCK 226/3 sucu kapsamında suç  işlediği tespit edilen 10 şüpheli şahsın belirlenen 9 adresine eş zamanlı operasyon yapıldı. Ekiplerimizin başarılı çalışmaları sonucu 10 şüpheli gözaltına alınmış, belirlenen adreslerde yapılan aramalarda; 10 cep telefonu, 10 sim kart, 3 hafıza kartı, 1 adet drone, 1 adet tablet, 1 adet bilgisayar kasasına el konulmuştur.
Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" denildi. 

Editör: Habibe Aydın