Akdenizli tekerlekli sandalye basketbol takımı sporcularının 2’nci ligdeki ilk maçı Amedspor ile

MAVİ BEYAZLI EKİP, DİYARBAKIR DEPLASMANINDAN GALİBİYETLE DÖNMEK İSTİYOR

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Ligi 2022-2023 sezonunda 2’nci ligde mücadele eden Akdeniz Belediye Spor Kulübü Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, ligdeki ilk maçında Diyarbakır deplasmanına hazırlanıyor.

Mersin Edip Buran Kapalı Spor Salonu’nda tüm oyuncularla sıkı bir antrenmana giren Akdeniz Belediyesi’nin Mavi-Beyazlı ekibi; 27 Kasım’da Diyarbakır Amedspor ile yapacağı maçtan galibiyetle dönmek istiyor. Maç öncesi Akdenizli ekibin antrenörü ve sporcuları duygularını dile getirdi, hedeflerinin galibiyet serisiyle 1’inci lige çıkmak olduğunun altını çizdi.

“İki yeni sporcu transfer ettik”

Geçen yıl 3’üncü ligde mücadele ettiklerini hatırlatan Akdeniz Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Anterönü Faik Subaşı; “Bütün sezon boyunca büyük emekler sonucunda bu yıl 2’nci lige terfi ettik. Ayrıca geçen sene takımımıza 2 yeni sporcu transferi de yaptık.  Allah’ın izniyle bu sene Akdeniz Belediyemize yakışacak bir şekilde 2’nci ligde mücadele edip en üst lige çıkmaya çalışacağız” dedi.

“İlk maç, ilk heyecan”

Bu sezondaki ilk maçlarını, 27 Kasım 2022 Pazar günü Diyarbakır’da Amedspor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile yapacakları bilgisini de veren takım antrenörü Subaşı; “Tabi ilk maç, ilk heyecan… bu anlamda, bizlere hiçbir desteğini esirgemeyen Akdeniz Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak’a, Spor Kulübü Başkanımız Sayın Ali Uçar’a ve ismini sayamadığımız, her daim yanımızda olan herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” diye konuştu.

“Hedefimiz zirveye oynamak”

Amedspor maçı öncesi duygularını dile getiren Akdeniz ekibinden Doğukan Uçar, İstanbul’dan Akdeniz’e transfer olduğunu belirterek; “İstanbul’da 16 sene boyunca oynadım. Bu sene ise 2’nci lig takımı olan Akdeniz’e transfer oldum. Tabi şimdi yeni hedefimiz zirveye oynamak. Mersin halkı çok sıcakkanlı, Mersin de güzel bir yer gerçekten. Bizler de Mersin ve Akdeniz için elimizden geleni yapmaya çalışacağız” dedi.

“Başaracağımıza inanıyorum”

Tekerlekli sandalye basketbolunda 20 yıldır oynadığını belirten Temel Alveli ise; “Tam 10 sene süper ligde, 7 yıl da 1’inci ligde oynadım. Bu sene ise Mersin’deyim... Antrenmanlarımız güzel geçiyor. Hedefimiz büyük; birinci lig... İnşallah başarırız. Tabi ki bu spora ciddi destek lazım. Başaracağımıza inanıyoruz. Bu takım için, başarı için Akdeniz’e geldim. Takım arkadaşlığı, takım ruhu çok süper. Tecrübelerimizi de arkadaşlarımıza aktaracağız” ifadelerini kullandı.

“Başkanımız Gültak’ın desteğiyle başaracağız”

Mavi beyazlı takımın oyuncularından Ferhat Şaş da 10 yıldır kulüp bünyesinde oynadığını ifade ederek şöyle konuştu; “Geçen sene bölgesel ligden play-off ile bir üst lige çıkmayı başardık. Şu an 2’nci ligde oynuyoruz. İnşallah yeni hedefimiz 1’inci lig. Sayın Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’ın destekleri ve Ali Uçar Müdürümüzün koordinesi ve desteğiyle süper lige çıkmayı başaracağız. Bu takım, tarihinde ilk defa 2’nci lige yükseldi. Bu da Başkanımız Gültak ve ekibinin büyük destekleri sayesindedir. Bizler de elimizden gelen mücadeleyi göstermeye devam edeceğiz.”