MERSİN EMNİYETİ DOLANDIRICILARI BANKADA YAKALADI

     Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekiplerimiz, dolandırıcılara yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Yetkililerce yapılan açıklamada, “Mersin’de bir banka tarafından verilen bilgi doğrultusunda “Dolandırıcılık olaylarından elde edilen paraların çekilmek üzere olduğu” bilgisi alınması üzerine dolandırıcılık büro amirliğimize bağlı ekiplerimizce bahse konu bankaya ivedi intikal edildiğinde;

     Banka içerisinde hesaptan para çekmeye çalışan hesap sahibi M.Z.C. olduğu görülmüş, hesapla ilgili yapılan araştırmada araç kiralama bahanesiyle kaparo almak ve evde paketleme adı altında iş bulma yöntemi ile birçok kez para aktarıldığı görülmüş, hesapta bulunan 87.500 liraya bloke konulup müştekilerin mağduriyet engellenmiştir. Şüpheli M.Z.C. ile bankaya geldiği anlaşılan M.M.D, S.M. ve C.A. isimli şahıslarda bankada yakalanmıştır.

     Adliyeye sevk edilen şüphelilerden dolandırıcılık olaylarını organize eden C.A. isimli şahıs tutuklanmış, M.Z.C., M.M.D ve S.M. ev hapsi cezası almıştır.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

Editör: Habibe Aydın