MERSİN EMNİYETİ KARA PARA AKLAYANLARA DUR DEMEYE DEVAM EDİYOR

Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce, kara para aklama suçuna yönelik yürütülen soruşturma kapsamında; Nitelikli dolandırıcılık ile banka ve kredi kartlarının kötüye kullanılması suçlarından elde edilen gelirle üçüncü kişilerin adlarına taşınır ve taşınmaz mal alarak kara paranın serbest piyasa ekonomisine kazandırıldığının belirlenmesi üzerine harekete geçildi. 

 Yetkililerce yapılan açıklama da, "10 şüpheli ve 12 adrese yönelik olarak eş zamanlı yapılan operasyon kapsamında 8 şüpheli gözaltına alınmış, 2 şüphelinin yakalanması için çalışmalar devam etmektedir. Yapılan aramalarda, 2 adet ruhsatsız tabanca, çok sayıda fişek, başkalarına ait tapu senetleri ve banka hesap dökümleri ele geçirilmiştir.

SAHTE SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN ŞAHIS YAKALANDI SAHTE SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜ PROPAGANDASI YAPAN ŞAHIS YAKALANDI

Ayrıca Mersin'de bulunan 4 daireye ve aralarında lüks araçların da bulunduğu 12 araca el konulmuştur. Araçlardan 6’sı hakkında fiili el koyma işlemi başlatılmış olup, bunlardan 5'i Emniyet Müdürlüğüne intikal ettirilmiş diğer 1'siyle ilgili arama çalışmaları devam etmektedir.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir" denildi. 

Editör: Habibe Aydın