MERSİN EMNİYETİ SUÇ ÖRGÜTLERİNE GÖZ AÇTIRMIYOR

Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce organize suç örgütlerine yönelik yürütülen soruşturmalar kapsamında yapılan yoğun takip ve çalışmalar neticesinde örgütün mensupları ve faaliyetleri deşifre edilerek örgütün işledikleri suçların aydınlatıldığı belirtildi.

Yetkililerce yapılan açıklama da, “Aynı zamanda PKK/KCK silahlı terör örgütüne de müzahir olduğu belirlenen organize suç örgütü mensuplarının ana finans kaynağının uyuşturucudan elde edilen paralar olduğu, hatta uyuşturucu ticaretindeki anlaşmazlıklar sebebiyle bazı suç gruplarının birbirlerine karşı hareket ettikleri belirlenmiştir. Bu kapsamda mali yönden de yapılan analiz ve çalışmalarda örgüt mensuplarının paranın kaynağını gizlemek için çeşitli yollara başvurdukları ve uyuşturucudan elde ettikleri gelirler sayesinde örgüte yeni eleman kazandırmaya çalıştıkları anlaşılmıştır.

     Tüm çalışmaların ardından bir teşekkül halinde hareket ettiği tespit edilen organize suç örgütünün dağıtılması, silah ve diğer suç unsurlarının ele geçirilmesi maksadıyla 19 şüpheliye ve 26 adrese yönelik şafak vaktinde eş zamanlı operasyon icra edilmiştir. 310 personelin katıldığı, Özel Harekat ve drone destekli yapılan operasyonda 9 şahıs yakalanmıştır. Diğer 10 şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Yapılan ikamet aramalarında 20 gr esrar maddesi,134 fişek, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet 9mm tabanca ele geçirilmiştir.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.

Editör: Habibe Aydın