“DEFİNE ARAYAN ŞAHISLAR JANDARMAYA YAKALANDI” “DEFİNE ARAYAN ŞAHISLAR JANDARMAYA YAKALANDI”

MERSİN EMNİYETİ TORBACILARA NEFES ALDIRMIYOR

  

     Mersin’de Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak ve Kullanmak suretiyle geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi zehirlemeye çalışan ve "torbacı" olarak tabir edilen "sokak satıcıları" ile etkin mücadele edilmesi amacıyla Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce planlı Operasyonu başlatılmıştır.

     Yetkililerce yapılan açıklama da, “Mersin il merkezi ve dış ilçelerde yaklaşık iki aydır süren çalışmalarda, soruşturma kapsamında uyuşturucu madde ticareti yaptığı yönünde bilgi edinilen şüphelilerin yakalanması ve uyuşturucu veya uyarıcı madde başta olmak üzere suç unsurlarının ele geçirilebilmesi ve aranan şahıslar olmak üzere toplam 54 adreste 54 şüpheliye yönelik operasyon yapıldı.

     İl genelin 54 şüpheli şahsa yönelik yapılan operasyon kapsamında 110 ekip, 5 Özel Harekât unsuru olmak üzere 431 personel, 1 hava aracı ve Narkotik Dedektör Köpeklerinin katılımı ile gerçekleşti.

Yapılan operasyonda :

·        1.076 gram uyuşturucu madde ( Eroin, metamfetamin, esrar, bonzai),

·        2 Adet Ruhsatsız tabanca ve 10 adet fişek,

·        2 adet Ruhsatsız tüfek 22 adet kartuş,

·        45.500 TL suçtan elde edilen para

·        0-5 yıl arası aranması bulunan 9 şüpheli şahıs,

·        15-20  yıl arası aranması bulunan 1 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

     Konu ile ilgili (21) şüpheli şahıs yakalanarak adli işlemlere başlanmış olup diğer şahıslara yönelik arama çalışmaları devam etmektedir.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecek “denildi.

Editör: Habibe Aydın