MERSİN EMNİYETİ UYUŞTURUCU SATICILARINA SOKAKLARI DAR EDİYOR

    Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü gençleri ve toplumu zehirleyen "TORBACI" tabir edilen uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan sokak satıcılarına Mersin sokaklarını dar ediyor.

    Yetkililerce yapılan yazılı açıklama da, “Mersin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, gençlerimizi ve toplumumuzu zehirleyen "TORBACI" tabir edilen uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapan sokak satıcılarına yönelik:

     İl Merkezimizde, 31 şahıs - 32 adres, Tarsus İlçemizde, 1 şahsa - 1 adres, Silifke İlçemizde, 2 şahıs - 2 adres, Anamur İlçemizde, 3 şahıs - 3 adres olmak üzere il genelinde toplamda 37 şahsa 38 adrese yönelik 102 ekip - 326 personelin katılımıyla eş zamanlı olarak operasyon yapıldı.

     6 aylık bir çalışma sonucunda gerçekleştirilen operasyon Özel Harekat ve drone destekli ekiplerimizle birlikte yapıldı. Operasyonda 27 şahıs gözaltına alınmış, yapılan aramalarda: 5 kg Skunk,408 gr Esrar,15 gr Bonzai,1 gr Metamfetamin,0,58 gr Eroin, 10 gr Kokain, 106 adet sentetik hap, 22 kök Hint Keneviri, 1 hassas terazi, 4 adet ruhsatsız tabanca, 60 adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.