MERSİN EMNİYETİNDEN TERÖR ÖRGÜTÜ PKK/KCK DESTEKÇİLERİNE YÖNELİK OPERASYON

     Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK Terör örgütünün faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik olarak yürütülen kapsamlı çalışmalarda; (12) şüpheli şahsa yönelik 200 Polisin katılımı ile eş zamanlı Drone destekli ve Özel Harekât ekiplerimizin katıldığı operasyon yapıldığı belirtildi.

“JANDARMADAN VELİLERE SİBER FARKINDALIK EĞİTİMİ” “JANDARMADAN VELİLERE SİBER FARKINDALIK EĞİTİMİ”

Yetkililer tarafından yapılan yazılı açıklama da, “PKK/KCK’lı teröristlerin cenazesine katıldığı ve pankart taşıdığı tespit edilen N.G isimli (1),Sosyal medya hesapları üzerinden PKK/KCK terör örgütünü övücü ve özendirici nitelikte paylaşımlar yaparak propaganda yaptığı tespit edilen M.E.Ç, F.D, M.S, İ.K, M.İ, B.T, N.K, F.G, Y.A, S.Ç ve F.M isimli (11) Şahıs olmak üzere toplamda (12) şüpheli şahsa yönelik 200 Polisin katılımı ile eş zamanlı Drone destekli ve Özel Harekât ekiplerimizin katıldığı operasyon yapılmıştır. Yapılan operasyonda şüpheli 12 şahıs gözaltına alındı. Alınan şahısların ikametlerinde şahıslara ait dijital materyaller ve örgütsel dokümanlara el konuldu.

     Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.