Rüştü Aydın Yazdı….

Mersin MHP

Milliyetçi Hareket Partisi'nin aldığı oyun kaç olduğunun tartışılması MHP’nin her zaman güçlü parti olduğunun göstergesidir. Özellikle Mersin genelinde 30 yıldır hem yerel seçim sonuçları ile hem de genel seçim sonuçları ile varlığından sürekli söz edilmiştir. 1994 yılında Tarsus Belediyesi ile bazı belde belediye başkanlıklarının kazanılması ile başlayan yükseliş, 30 yıl sürmüştür. Hele 1999 yılı MHP’nin Mersin’de şahlanış yılıdır. O günlerde İstikbal gazetemizde “BİR KERE DE MHP” diyerek manşet atmıştım…

Siyasette 30 yıl çok uzun bir süredir. Tabi ki güçlü olanın dostu da çoktur düşmanı da… 30 yıl içinde; MHP’nin ikiye bölünmesi için değişik adlarla partiler kurduruldu. MHP’li birçok isim kurulan partilerde yer alıp MHP’li adayların karşısında yer aldılar. Sonuç MHP hala Mersin’de var. MHP hala ülke genelinde de güçlü…

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerin üzerinden iki aya yakın bir süre geçti. Seçimleri değerlendirmesi için MHP Mersin İl Başkanlığını ziyaret ettim. Başkan Ömer Gürsoy kapıda karşıladı. Sohbet tabi ki seçim sonuçları oldu. 

Seçim öncesi partideki ziyaretçi hareketliliğinin seçim sonrasında da devam etmesi dikkatimi çekti.  Mersin’de Birçok belediyenin kaybedilmiş olmasından dolayı morallerin iyi olmaması, sosyal medyada yapılan eleştiriler, olumsuzluk içeren paylaşımların olması ilgiyi, ziyareti azaltır diye düşünmüştüm ama Başkan Ömer Gürsoy parti çalışmalarını anlatınca; partinin Mersin’de her daim güçlü olduğunu, çalışkan bir teşkilat yapısına sahip olunduğunu gördüm.

Mersin’de MHP için seçimin yeni başladığını anlatan Başkan Gürsoy’un taban hareketini canlı tutmak için yönetim olarak kararlar aldıklarını ve bu kararlardan en önemlisinin gruplar halinde her gün partilileri, partiyi destekleyen vatandaşları, Ülkücülüğe ve MHP’ne gönül vermiş, emek vermiş tüm gönüldaşları partiye davet ederek görüş alışverişinde bulunduklarını anlattı.

Güçlü parti yapısının ancak istişare ile olacağını bende zaman zaman makalelerimde okuyucularım ile paylaşmışımdır. Seçmene ulaşmak onun gönlüne hitap etmek ancak sevgi ve karşılıklı sohbet ile olacaktır.

TOROSLAR’IN ARTIK BİR BALIK PAZARI OLACAK TOROSLAR’IN ARTIK BİR BALIK PAZARI OLACAK

Elbette, partinin ve partililerin sorunları olacaktır. Partili kişiler partisinin seçim kaybetmesinden dolayı üzüntü duyar. Ancak seçimin bittiği gün yeni seçim süreci başlar. Demokrasinin en güzel yanı budur, yani yarıştır. Kaybeden partiler, nerede hata yapıldığını tespit ederler ve hatta adaylarını bile gözden geçirip eksiklerini öğrenirler. Bunları; aynı MHP Mersin İl Başkanı Ömer Gürsoy’un yaptığı gibi taban hareketini sevgi ve sohbetlerle sıcak tutarak gerçekleştirirler.

Mersin Milliyetçi Hareket Partisi, il ve ilçe teşkilatları yarın seçim olacakmış gibi çalışmalarını sürdürüyor. Partili partisiz MHP’ye oy vermiş gönül vermiş insanlarla bir araya gelen onlarla sohbet eden MHP Mersin İl Başkanı Ömer Gürsoy’u tebrik ediyorum. “

Editör: Habibe Aydın