MERSİN POLİSİ GÖREVİNİN BAŞINDA

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık ve Yankesicilik Büro Amirliği ekipleri Mersin Merkezinde yapmış oldukları çalışmaları, son 3 yıllık istatistik verilerle karşılaştırdı.

Yetkililerce yapılan yazılı açıklamada, “Evden Hırsızlık olaylarının %53, İşyerinden Hırsızlık olaylarının % 20 ve Otodan Hırsızlık olaylarının %26 azaldığı, İşyerinden Hırsızlık olaylarında aydınlanma oranının %74, Yankesicilik olaylarında ise aydınlatma oranının %81 ve Kapkaç olaylarını gerçekleştiren şüpheli şahısların tamamının ekiplerimiz tarafından yakalanarak aydınlanma oranının % 100 olarak gerçekleşti.

2023 yılı 4 aylık sürede hırsızlık suçuna karıştığı tespit edilen 633 şüpheli şahıs yakalanarak Adli Mercilere sevk edilmiştir.

Kapkaç, yankesicilik ve hırsızlık olaylarını önlemek amacıyla halkın yoğun olarak  bulunduğu semt pazarlarında görevlendirilen motorize ve sivil ekiplerimizin denetimleri artırılarak devam edecektir.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” Denildi.

Editör: Habibe Aydın