MERSİN POLİSİ SOSYAL MEDYA DOLANDIRICILARINI KISKIVRAK YAKALADI

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince Bilişim Sistemleri ile Dolandırıcılık suçundan yakalanan şüpheli (İ.G) ve (E.Ş) isimli şahısların alınan beyanlarında, kendi banka hesap bilgilerini başka şüphelilerin de kullandığını ve hesaplarına yüksek miktarda para giriş ve çıkışı olduğunu beyan etmeleriyle soruşturmayı derinleştirdiklerini belirttiler.

Yetkililerce yapılan yazılı açıklamada, “Şüphelilerin bazı kişilerin sosyal medya hesaplarını çalıp para kazandıklarına dair sahte gönderi oluşturarak, ağlarına düşürdükleri kişileri yüksek kazanç vaadiyle ikna ettikleri, 70 müştekinin yüksek kazanç elde edeceği düşüncesiyle verilen banka hesaplarına toplamda 1.900.000 TL gönderdikleri ve kendilerine vaat edilen paraların yatırılmaması üzerine dolandırıldıkları tespit edilmiştir. Devam eden çalışmalarda ilimiz merkezinde 10 şüpheli şahıs tespit edilerek şüphelilerin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon sonucunda 9 şüpheli şahıs yakalandı, yapılan ikamet aramalarında şahıslara ait 8 adet cep telefonu ve birçok banka kartlarına el konuldu. Tahkikat aşamasında (S.E.) isimli (1) şahıs talimat gereği ifadesi alınarak salıverilmiş, (S.U), (A.A), (C.Ç), (Y.T), (H.İ.S), (E.Ş), (M.A.), (B.K.) isimli (8) şüpheli şahıs adli mercilere sevk edildi.

   Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir”

 dedi.