MERSİN POLİSİNDEN SİLAH KAÇAKÇILARINA

 SERT TOKAT

Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce silah ticareti ve kaçakçılığı yapan şahısların tespitine yönelik yürütülen kapsamlı çalışmalar neticesinde yetkililerce yazılı açıklama yapıldı.

Yapılan açıklama da, “İlimizde silah ticareti yapan şahıslarla irtibatlı oldukları tespit edilen 3 şahsın, kiraladıkları özel araç ile yüklü miktarda silah getireceklerine yönelik elde edilen bilgiler doğrultusunda; plakası tespit edilerek emniyet sistemleri ve drone destekli takibi yapılan araç ilimiz otoban uygulama noktasına gelişiyle birlikte durduruldu. Araçta yapılan aramalarda;- 39 Adet Tabanca- 1 Adet Tabanca Susturucusu- 1 Adet Çelik Yelek- 2 Adet Tüfek- Tabanca ve Tüfeklere ait şarjörler ve çok sayıda fişek- 120 Adet Extasy olduğu değerlendirilen uyuşturucu hap- 10,7 gram kokain olduğu değerlendirilen madde- 20.000 TL nakit para  Ele geçirilmiş, araçta bulunan 3 şahıs gözaltına alınarak gerekli tahkikat başlatıldı.

    Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.