MERSİN POLİSİNDEN TEFECİLERE

ŞOK OPERASYON

Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinden tefecilere şok operasyon.

Yetkililerce yapılan açıklama da, “ekonomik olarak zor duruma düşen insanlara yüksek faizle para vererek kendilerine haksız kazanç sağlayan halk arasında bilinen adıyla ‘tefecilik yapan’ şahıslara ve özellikle yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza kendilerini avukat olarak tanıtıp avukatlık ücretleri adı altında vatandaşlarımızı dolandıran şüpheli şahıslara  yönelik teknik ve fiziki takipli çalışma yapıldı.

         İlimiz merkezli, Tarsus’ta 2, Diyarbakır ilinde 1, olmak üzere toplamda 13 şüphelinin yakalanmasına yönelik belirlenen adreslere Drone ve Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği operasyon yapıldı. Yapılan operasyonda 11 şüpheli şahıs gözaltına alındı. Belirlenen adreslerde yapılan aramalarda 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet pompalı tüfek ve bunlara ait toplamda 162 fişek, 11’i dolu 18 boş halde imzalatılmış borç senedi ile 5 adet tapu ele geçirildi.

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.