“JANDARMADAN VELİLERE SİBER FARKINDALIK EĞİTİMİ” “JANDARMADAN VELİLERE SİBER FARKINDALIK EĞİTİMİ”

MERSİN POLİSİNDEN TERÖR ÖRGÜTLERİNE ŞAFAK OPERASYONU

Mersin Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekiplerinin yaptığı teknik ve fiziki çalışmalar neticesinde; 70 Polisin katılımıyla operasyon düzenlendi. Operasyon neticesinde 4 şüpheli şahıs gözaltına alındı.

Yetkililerce yapılan yazılı açıklama da, “Hain terör örgütü DEAŞ, DHKP-C ve THKP-C mensuplarının eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi sonucunda; Haklarında örgüt içerisinde faaliyet yürüten ve toplantı yürüyüşlerine katılan, elaman temin etmeye yönelik faaliyet içerisinde bulunan, Yurtdışında bulunan terör kamplarına giderek örgüt mensuplarına moral ve motivasyon amaçlı destek veren 4 şüpheli şahısın yakalanmasına yönelik Drone ve Özel Harekat Polislerinin de destek verdiği toplam 70 Polisin katılımıyla operasyon düzenlendi.

Operasyon neticesinde 4 şüpheli şahıs gözaltına alındı, şüphelilerin belirlenen adreslerinde yapılan aramalarda çokça dijital materyaller ele geçirildi

 Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” denildi.