Mersin Üniversitesi  Depremzedelerin Yanında Olmaya Devam Ediyor

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’nce yapılan yazılı basın açıklamasında Mersin Üniversitesi’nin depremzedelerin yanında olmaya devam ettiklerini duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’nce yapılan yazılı basın açıklamasında Mersin Üniversitesi’nin depremzedelerin yanında olmaya devam ettiklerini duyurdu. Yapılan açıklama şöyle; “Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında ülkemiz yaralarını hızla sarmaya devam ediyor. Üniversitemiz de ülkemizin bütün kurumları gibi depremzedelerimiz için tüm imkânlarını seferber ediyor.

Üniversitemiz depremden etkilenen vatandaşlarımız için Hatay’a iki, Osmaniye’ye bir adet olmak üzere üç yardım tırını bölgeye gönderirken, deprem bölgesinde ikamet eden Üniversitemiz öğrencilerinden ilimize ulaşmış olanların barınma, beslenme, kıyafet vb. tüm ihtiyaçlarını da karşıladı. Gönüllü personel ve öğrencilerimizden oluşan ekibin 10’u Hatay’da, ikisi de Osmaniye’de arama kurtarma faaliyetlerine katıldı. Doğal Afet Arama Kurtarma Topluluğu ile Korumalı Futbol Topluluğu üyesi olan 16 öğrencimiz ise Osmaniye’de arama kurtarma faaliyetlerine katıldı.

Depremin yaşandığı günden itibaren Üniversitemiz merkezi yemekhanesi 24 saat açık hale getirilerek, depremzedelere ücretsiz çorba, simit, çay ve döner dağıtımı gerçekleştirildi. Bunun yanı sıra Üniversitemiz Onkoloji Hastanesi’nin yanında yer alan 20 odalı misafirhanemiz ile kırk odalı konuk evimiz depremzedeler ve yakınları için tahsis edildi. Bu yerlerde depremzedelere hizmet veren sağlık personelimize de ücretsiz hizmet verilmeye devam ediliyor.

Üniversitemiz Hastanesi önüne kurulan çadırın içerisine ısıtıcılar yerleştirilerek, hasta yakınlarının bekleyebilmesi için bir alan oluşturulurken; hastanemiz merkez ve acil kafeteryalarında depremzedelerimize ücretsiz çorba, döner, kavurma ve pilav dağıtımı gerçekleştirildi. Deprem bölgelerinden gelen yaralılarımıza yer açmak amacıyla, hastanemizde yataklı servislerde ve yoğun bakımda taburcu edilebilecek durumdaki hastalar taburcu edildi.