BÜYÜKŞEHİR’LE ENGEL YOK, EĞLENCE VAR!

MERSİN’DE DANS VE RİTMİN BÜYÜSÜYLE ENGELLER BİR KEZ DAHA AŞILDI

Hayata geçirdiği projeler ve etkinliklerle Mersin’de tüm engelleri aşan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı organizasyonunda düzenlenen Engelliler Haftası’nda da tüm engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyor. Özel bireylerin hayatın her anına katılabilmesi için bir dizi proje üreten ekipler, ‘Engelsiz Ritim ve Dans Gösterileri’ ile hem özel bireylere hem de izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

Hayata geçirdiği projeler ve etkinliklerle Mersin’de tüm engelleri aşan Mersin Büyükşehir Belediyesi, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı organizasyonunda düzenlenen Engelliler Haftası’nda da tüm engelleri ortadan kaldırmaya devam ediyor. Özel bireylerin, hayatın her anına katılabilmesi için bir dizi proje üreten ekipler, Palm City AVM’de unutulmaz bir gösteri düzenledi.

Antakyalı Sanatçılardan Resim Sergisi Antakyalı Sanatçılardan Resim Sergisi

Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde başlayan ‘Engelsiz Ritim ve Dans Gösterileri’, Engelsiz Yaşam Parkı Halk Dansları gösterisi ile devam etti. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın (ZİÇEV) gösterileriyle devam eden etkinlikler; Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası Sanatçısı Görkem Gündoğdu’nun piyano dinletisi, Yükselen Lodos Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ile Beyaz Melekler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin dans gösterisinin ardından ZİÇEV’in ritim gösterisi ile sona erdi.

Demir: “Onların mutluluğuyla bizler de mutlu oluyoruz”

Özel bireyler ile ritim ve dans gösterileri düzenlediklerini kaydeden Engelsiz Yaşam Parkı Sorumlusu Betül Demir, “Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, Kent Orkestramız ve Engelsiz Yaşam Parkı’ndaki özel bireylerimizin gösterilerini izledik. Hepsi çok heyecanlılar ve bu etkinliklerde yer almaktan büyük keyif alıyorlar. Kendilerini çok mutlu hissediyorlar. Onların mutluluğuyla bizler de mutlu oluyoruz” dedi.