Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü olarak FETÖ Terör örgütünün "GÜNCEL YAPILANMASINA YÖNELİK"  9 şüphelinin yakalanması ve olası suç unsurlarının ele geçirilmesi amacıyla 150 polisin katılımıyla drone destekli eşzamanlı operasyon yapıldı.

      Yapılan detaylı şüphelilerin emniyet mahrem imamları ve örgütün üst düzey sorumlularıyla irtibatlarının bulunduğu, Daha önce gözaltına alınan ve itirafçı olarak ifade veren şüphelilerin ifadelerinde adlarının geçtiği, Örgüte ait olan ve yapıya eleman devşirmek için kullanılan ışık evlerinde kaldıkları, bir şüphelinin örgütte bölge talebe mesullüğü görevinde bulunduğu tespit edildi.

     KOM Başkanlığından Mersin Emniyet Müdürlüğüne gönderilen Bylock kayıtlarının titizlikle incelenmesi ve analizi neticesinde bir şüphelinin de Bylock kullanıcısı olduğu tespit edildi.

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde KOM Şube Müdürlüğü ekiplerimiz, FETÖ yapılanmasına yönelik şafak vakti operasyon gerçekleştirdi. Operasyon neticesinde 9 şahıs gözaltına alındı.