MGC’den 10 Ocak Balosu

Mersin Gazeteciler Cemiyeti, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinlikleri kapsamında Divan Otelde balo düzenledi.

Geceye Vali Ali Hamza Pehlivan, Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (MSMMMO) Başkanı Emin Levent Türkili, MIP Genel Müdürü Johan Van Daele,  Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği Başkanı Hasan Engin, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, TRT Müdürü Fatih Doğru, MGC yönetim kurulu üyeleri, MGC önceki dönem başkanları ve çok sayıda gazeteci katıldı.

MGC’nin bir yıl içerisinde yapmış olduğu faaliyetlerin gösterildiği sinevizyon gösterimi ile başlayan baloda konuşan Başkan R. Kaya Tepe, herkesin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan ise, gazetecilik mesleği ile her zaman için yollarının kesiştiğini ifade ederek şunları söyledi:

“Biliyoruz ki sizlerin de amacı Mersinimize değer katmak. Mersinimizin yıldızını giderek daha da parlatmak. Bizim de gayemiz, devletimizin, hükümetimizin yatırım programları çerçevesinde, yapılan hizmetleri, imkanları, yatırımları, teşvikleri vatandaşlarımıza buluşturmak ve onların yaşam standardını ve konforunu her geçen gün daha da arttırmaktır.  Bu çalışmalarımız devam ederken sizlerle de zaman zaman yollarımız kesişmektedir. Ben bu geceyi düzenleyen, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün ve her gün, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde bu mesleğe olan gönül bağınızın daim olmasını, emeğinizin karşılığını bulduğu güzel günlerde başarılı hizmetlerimizin artarak devam etmesini diliyorum.Bu meşakkatli görevi yaparken hayatını kaybeden basın şehitlerimizi de rahmetle yad ediyorum. Hayatta olanlara sağlık, afiyet diliyorum. Görev başında olanlara başarılar temenni ediyorum”

Konuşmaların ardından önce desteklerinden dolayı protokol isimlerine, ardından uzun yıllar gazetecilik mesleğini ifa etmiş kişilere plaket takdim edildi.