“HAYAT BOYU ÖĞRENME KURUMLARI, GELECEĞİMİZ OLAN ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞUYOR” TEMASIYLA “MİNİK ELLER, BÜYÜK HAYALLER” ADLI ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ


Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince yapılan yazılı açıklama da, "Geleneksel sanatlar ile kültürel mirasımızın tanıtılması, öğrencilerde yeni ilgi alanları oluşturulması ve yeteneklerini keşfetmeleri amacıyla Yenişehir Halk Eğitimi Merkezinde “Hayat Boyu Öğrenme Kurumları, Geleceğimiz Olan Çocuklarımızla Buluşuyor” temasıyla “Minik Eller, Büyük Hayaller” adlı etkinlikler düzenlendi.

ŞEHİR TİYATROSU SANATA YATIRIM YAPIYOR ŞEHİR TİYATROSU SANATA YATIRIM YAPIYOR

Yenişehir ilçesindeki anaokulu, ilkokul ve ortaokullardan öğrencilerin katıldığı “Minik Eller, Büyük Hayaller” kapsamında El Sanatları, Filografi, Yüz Boyama, Resim, Ebru, Ahşap Boyama, Müzik, Amigurumi Bebek Yapımı gibi etkinlikler yer aldı. Yaparak yaşayarak deneyim kazanmalarını sağlayan etkinlikler öğrenciler için çok öğretici ve keyifli oldu.
Öğrencilerle beraber atölye çalışmalarına katılan Fazilet Durmuş, “Çocuklarımızın eğlenerek öğrendiklerini görmek bizim için de çok keyifli. Biz de onlarla beraber çocuk oluyoruz ve bazen onlardan da yeni şeyler öğreniyoruz. Etkinlik için emek veren arkadaşlarıma teşekkür ederim.” dedi.
Etkinlikte Fazilet Durmuş’a, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Bayram Duman, Yenişehir İlçe Millî Eğitim Müdürü M. Necmeddin Dinç ve İlçe Şube Müdürü Mustafa Anteplioğlu eşlik etti" denildi.