ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ VERİLDİ

Suphi Öner İlkokulu Öğrenci ve Öğretmenlerine Yönelik Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personeli tarafından eğitim düzenlendi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklama da, “Düzenlenen eğitimde; Trafiğin Tanımı ve Unsurları, İnsan, Araç, Yol ve Çevre

Trafikte İnsanların Oynadığı Roller, Araca İnme-Binme Kuralları, Araç İçerisinde Uyulması Gereken Temel Kurallar, Araç İçerisinde Doğru Oturma Şekilleri, Emniyet Kemerinin Doğru Kullanımı, Boyumuza Göre Doğru Koltuk Seçimi, Çocuk Bağlama Sistemleri, Okul Servis Aracına Binerken ve İnerken Uyulması Gereken Kurallar, Okul Servis Aracında Uyulması Gereken Temel Kurallar, Karayolunda Yaya Olarak Uyulması Gereken Kurallar, Karşıdan Karşıya Güvenli Geçiş Yerleri, Kaldırımda Yürüme Kuralları
Gece Yolda Yürürken Yapılması Gerekenler, Trafik Güvenliğinin Önemi, Trafikte Temel Davranış Şekli
Güvenli Oyun Alanları, Güvenli Bisiklet, Kaykay ve Paten Kullanma, Trafik ve Çevre, Trafikte Saygı

 Konularında görsel ve teorik bilgilendirmeler yapılmış; konu ile ilgili sorular cevaplanmıştır. Ayrıca Suphi Öner İlkokulu bahçesinde bulunan Polis Amca Trafik Eğitim Parkında öğrencilere uygulamalı eğitim verilmiştir.              

Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir.” Dedi.