ÖLMEK ÜZERE OLAN ‘‘KERKENEZ KUŞUNU’’ MERSİN POLİSİ HAYATA DÖNDÜRDÜ

Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro amirliği ekipleri Ölmek üzere olan “Kerkenez Kuşunu” Mersin Polisi hayata döndürdü.

Yetkililerce yapılan açıklama da, “ Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro amirliği ekipleri olarak ‘Tabiat Alanındaki Canlıların Korunması ve Doğal Yaşam Alanlarımızın Kontrolü’ isimli çalışmamızı gerçekleştirmek amaçlı Buluklu Mahallesinde devriye gezdiğimiz esnada sıcaktan bitap düşmüş bir kerkenez kuşu yavrusu baygın şekilde bulunmuş, yavru kuşa ilkyardımda bulunularak su içirilmek ve üzerine su serpilmek suretiyle serinlemesi ve yavru kuşun tekrar hayata tutunması sağlanmıştır. Yavru kerkenez kuşu hastalık ve yaralanma yönünden kontrol edildiğinde sağlıklı olduğu görülmüş, yavru kerkeneze vitaminli su karışımı içirilerek vücut direncini hızlıca toparlaması ve uçabilecek canlılığa gelmesi sağlanmış, bulunduğumuz bölge çevresinde kısa süre içinde eski sağlığına kavuşturularak uçumu sağlanmış ve tekrar yaşam alanına mutlu ve sağlıklı şekilde uçtuğu gözlenmiş olup tabiat çalışmalarımız devam etmektedir.

      Mersin Polis Teşkilatı olarak halkımızın huzur ve güveni, asayişin temini için kararlı bir şekilde çalışmalarımız aralıksız devam edecektir “denildi.