ORKÖY Destekleri İle Köylülerin Yüzü Güldü

 

Mersin Orman Bölge Müdürlüğünde ORKÖY (Orman ve Köy İlişkileri) faaliyetleri kapsamında 49 orman köyünde 121 aileye 34.993.000 TL kredi desteği sağlandığı belirtilerek, program tam olarak gerçekleştirildi.

Erdemli Belediyesi’nden Uluslararası Proje’ye Tam Destek Erdemli Belediyesi’nden Uluslararası Proje’ye Tam Destek

Yetkililerce yapılan yazılı açıklama da, “Bu kredinin %20’si (6.998.600 TL) geri ödemesiz hibe olup, geriye kalan kısmının tamamı ise 3-7 yılda faizsiz (Sıfır faiz) geri ödemelidir. 16 aileye Süt Koyunculuğu, 22 aileye Süt Sığırcılığı, 3 aileye Fenni Arıcılık, 8 aileye Örtü Altında Serada Erik Üretimi Seracılığı, 53 aileye Traktör, 17 aileye Motorlu Testere,2 aileye Tambur olmak üzere 121 aileye ORKÖY desteği sağlandı.

Mersin Orman Bölge Müdürü Mustafa Yalçın “Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Orman Genel Müdürlüğümüzün hedef ve politikaları çerçevesinde ORKÖY bütçemiz her yıl artırılmaktadır. 2023 yılında Bölge Müdürlüğümüz ORKÖY destekleri %93 artırılarak 34.993.000TL’ye çıkarıldı. Bölge Müdürlüğümüzdeki üretim-mekanizasyon taleplerinin tamamı karşılandı. Orman Köylerimizde istihdama katkı sağlayarak kırsal kalkınmanın lokomotifi olmaya devam ediyoruz. 2024 yılında da desteklerimiz artarak devam edecek. ORKÖY kredilerinden yararlanan tüm köylülerimize hayırlı olması dileklerimle emeği geçen tüm personelimize teşekkür ederim” dedi.