Engelliler Haftası dolayısıyla özel gereksinimli öğrencilerin sergilediği etkinlikler Yenişehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş konuşmasında: “Bugün aramızda başarıları ve yetenekleriyle hepimizin göğsünü kabartan Özel Yetenekli çocuklarımız var. Hayatın tüm alanlarında sporda, sanatta, edebiyatta, eğitimde,  tüm zorluklara rağmen sizlerin sergilediği mücadele gerçekten takdire şayandır. Hepinizi kutluyor, gözlerinizden öpüyorum. Hayatı ve sevgiyi paylaşmak birbirimizin eli, ayağı gözü, kulağı olmak için aramızda hiçbir engel yok. Sevgi dolu engelsiz ve mutlu yarınlara hep birlikte koşalım. Özel gereksinimli birey ve ailelerine başarı ve mutlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

BÜYÜKŞEHİR KURS MERKEZLERİ’NDE EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR BÜYÜKŞEHİR KURS MERKEZLERİ’NDE EĞLENEREK ÖĞRENİYORLAR


Konuşmaların ardından Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Yetenekler Çocuk korosu şarkılar söyledi, şarkılara piyano dinletisi eşlik etti. Duygulu anların yaşandığı etkinlikte Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Yetenekler Türk Halk Müziği Topluluğu türkülerini söyledi. Dinleyiciler de öğrencilere eşlik etti.
Özel Yetenekler sergisinin gezilmesiyle etkinlik sona erdi. Sergi, özel yetenekli çocukların el emeği göz nuru eserlerine yer verdi ve katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.