SAHİBİNİN YAŞAMINI YİTİRDİĞİ EVDEN TONLARCA ÇÖP ÇIKARILDI

Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, İhsaniye Mahallesi Havuzlar Caddesi üzerinde bulunan ve yalnız yaşayan sahibinin vefat ettiği öğrenilen bir evden tonlarca evsel atık ve çöp çıkardı.

Akdeniz Belediyesi, halk sağlığını korumak ve sürdürmek amacıyla hizmet ve çalışmalarını sürdürüyor. Alınan bir ihbarı değerlendiren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, İhsaniye Mahallesi Havuzlar Caddesi üzerinde bulunan ve sahibinin yakın zamanda yaşamını yitirdiği öğrenilen evde inceleme yaptı.

Yapılan kontrollerde evin her yerinde çeşitli evsel atık ve çöpler tespit edildi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler, uzun uğraşlar sonucu evin içinden tonlarca çöpü çıkarıp çöp taksi ve kamyonlarına yükleyip mahalleden uzaklaştırdı. Ekipler son olarak da evi ilaçlı su ile dezenfekte etti.

Öte yandan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri; Nusratiye Mahallesi'nde bulunan Dernek Cami’nin yan tarafında bulunan ve özellikle Cuma günleri vatandaşların Cuma Namazını eda ettiği alana atılan çöp ve atıkları da toplayıp sonrasında aynı bölgede temizlik çalışması yaptı.