ŞEHİR TİYATROSU SANATA YATIRIM YAPIYOR

BÜYÜKŞEHİR ŞEHİR TİYATROSU KURSİYELERİ, OYUNLARINI SAHNELEMEK İÇİN GÜN SAYIYOR

BÜYÜKŞEHİR’İN TİYATRO KURSU’NDA SONA GELİNDİ

KURSİYERLER, OYUNLARINI HAZİRAN’IN 2. HAFTASINDA MERSİNLİLERLE BULUŞTURACAK

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu, yaklaşık 6 ay önce başlatmış olduğu çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik tiyatro kursunu tamamlamaya hazırlanıyor. 21 kişilik uzman kadro eşliğinde temel oyunculuk eğitimi üzerine ders alan kursiyerler, şimdilerde kursu bitirmek ve sertifika almak için gün sayıyor. Haziran’ın 2. haftasında, derledikleri oyunlarla izleyici karşısına çıkacak olan tiyatro ekibi, sergileyecekleri performans ile hem izleyenleri hem de hocalarını gururlandırmayı planlıyor.

Dev sanatçı kadrosuyla hem şehir içinde, hem de şehir dışında kenti gururlandıran Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mersinlileri sanatla buluşturmaya ve tiyatroyu Mersin’in dört bir yanına taşımaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Şehir Tiyatrosu, yaklaşık 6 ay önce başlatmış olduğu çocuk, genç ve yetişkinlere yönelik tiyatro kursunu tamamlamaya hazırlanıyor. 21 kişilik uzman kadro eşliğinde; tiyatronun tarihi, ses ve beden kullanımı, mimik ve doğaçlama gibi temel oyunculuk kriterleri üzerine eğitim alan kursiyerler, şimdilerde kursu bitirmek ve sertifika almak için gün sayıyor.

‘DÜNYANIN ESKİ ZAMANLARINDA’ OYUNU 21 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞA ULAŞTI ‘DÜNYANIN ESKİ ZAMANLARINDA’ OYUNU 21 BİNDEN FAZLA ÇOCUĞA ULAŞTI

Haziran’ın 2. haftasında yetişkin kursunu tamamlayan kursiyerlerle birlikte seyircilerin karşısına çıkmaya hazırlanan tiyatro ekibi, son provalarını yapıyor. Skeçlerden derledikleri oyunla seyirci karşısına çıkacak olan ekip, sergileyecekleri performans ile hem izleyenleri hem de hocalarını gururlandırmayı planlıyor.

Gümüş: “Mersinli tiyatroseverleri çok güzel bir oyun bekliyor”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sanatçısı Güvenç Gümüş, yetişkin tiyatro kursunun yaklaşık 6 aydır devam ettiğini ve eğitimin sonuna geldiklerini belirtti. Provaların da hızla devam ettiğini ve sahneleyecekleri oyunla bu yolculuğu taçlandıracaklarını kaydeden Gümüş, “Oyunumuz, skeçlerden derlediğimiz bir oyun olacak. Eğitim sonunda oyunun adını, buradaki bütün arkadaşlarımızla beraber belirleyeceğiz. Haziran ayının 2. haftasında arkadaşlarımız, Mersinli seyircilerimiz ve aileleriyle bir arada olacaklar ve finalinde de bu eğitimin sertifikasını alacaklar. Mersinli seyircilerimizi çok güzel bir oyun bekliyor” ifadelerini kullandı.