Sever, minibüs esnafının sorunlarını dinledi

Mersin Minibüsçüler Esnaf Odası’na, Cumhuriyet Başsavcılığına ve Mersin Üniversitesi Rektörlüğü’ne ziyaretler düzenleyen AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, kentin sorunları hakkında istişarelerde bulunarak, Cumhur İttifakı’nın yönetiminde ulaşım sorununun ortadan kalkacağını belirtti. 

Bir süredir 31 Mart Yerel Seçimleri doğrultusunda Mersin’de çalışmalar yürüten AK Parti MKYK Üyesi ve Ekonomi Eski Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, 9 Şubat’ta çalışmalarına Mersin Minibüsçüler Esnaf Odası, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Mersin Üniversitesi Rektörlüğü’ne düzenlediği ziyaretler ile devam etti.

AK Parti Mersin İl Başkan Yardımcısı Ramazan Tüzün, AK Parti il, ilçe ve kadın kolları yöneticileri ile birlikte Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak’ı ziyaret eden Sever, Öztoprak ile Mersin’in sorunları ve ihtiyaçları hakkında istişarelerde bulunarak, çözüm önerileri hakkında konuştu.

“Mersin’de ulaşım sorunu ortadan kalkacak”

Beraberindeki ekip ile birlikte Cumhuriyet Başsavcılığı ziyaretinin ardından Mersin Minibüsçüler Esnaf Odası’na da bir ziyaret gerçekleştiren Sever, Mersin’de bir ulaşım problemi olduğundan ve bu sorunun ancak merkezi hükümetle ortaklaşa çalışabilecek yerel yöneticiler tarafından çözülebileceğini belirterek, “Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adaylarının 31 Mart günü seçimleri kazanması durumunda tüm minibüsçüler esnafı ile bir araya gelerek istişarelerde bulunacağız. Bu istişareler sonucunda Mersin’in hiçbir unsuruna zarar vermeden ulaşım sorununa noktayı koyacağız” dedi.

Mersin Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Hacı Veli Çelik ve minibüs esnafı ile de istişarelerde bulunan Sever, esnafın sorunları dinledi ve bu gibi sorunların Cumhur İttifakı yönetiminde ortadan kalkacağını söyledi. 

“Üniversite öğrencilerine hem maddi hem manevi destek sağlanacak”

Meslek örgütüne düzenlenen bu ziyaretin ardından beraberindeki ekip ile birlikte Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne de bir ziyaret gerçekleştiren Sever, Mersin’de Cumhur İttifakı belediyelerinin üniversiteye hazırlanan ve üniversiteyi kazanmış tüm öğrencilere hem maddi hem manevi desteklerde bulunacağını söyleyerek, “Belediye bünyesinde hizmet verecek üniversite hazırlık kursları ile ilk adımda öğrencileri üniversiteye hazırlayacağız. İlk adımın ardından üniversiteyi kazanan öğrencilere çeşitli burslarla maddi destek sağlayacağız. Son olarak üçüncü adım ile ise üniversite mezunu gençlerimiz ile personel arayan şirketleri belediye bünyesinde bir araya getirerek öğrencilere iş imkanları yaratacağız” dedi.

Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Yaşar ile istişarelerde bulunan Sever, Prof. Dr. Erol Yaşar’dan üniversitenin sorunlarını ve çözüm önerilerini de dinledi.