“Seyyah Mühendis” ile Kelimelerde Yolculuk

Güven Group isimli firmasıyla iş hayatın da İnşaat mühendisliği yapan Mehmet Güven Karaoğlu “Seyyah Mühendis” adında ilk kitabını çıkardı. Yazı yazmanın dile gelmeyen duyguları aktarabilmek için önemli bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Karaoğlu, deneme-şiir türünde ki eseriyle kitapların dünyasında ki yerini aldı.

Dünyaya geliş amacımız ile birlikte edindiğimiz meslekleri de yaşamımıza olumlu ve insanlığa faydalı şekliyle sunmayı amaçlayan Karaoğlu, kitabının “Seyyah Mühendis” adıyla çıkmış olması da ayrıca bir detay ve anlam olarak karşımıza çıkıyor ve düşüncelere bırakıyor.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında da birçok kuruluş da aktif olan Yazar M. Güven Karaoğlu ayrıca kitabın gelirlerinin belirlenen 5 ailenin ihtiyaçlarında kullanıldığı bilgisini de verdi.  

Kitabının önsözü ile ilgili bilgilerini bizimle paylaşan M. Güven Karaoğlu;

“Seyyah Mühendis

Anne rahminden gözlerimizi açarak düştüğümüz bu fani dünyada seyyahlığımız başlamış bulunmaktaydı. Ömür diye adlandırılan, kiminin yalan dünya dediği kiminin üç günlük dediği alem…

Merdiveni anımsatan ve gözü çevreleyen o yol ise, yarım bir “vav” harfinde. Bunun anlamı ahiret hayatına geçişin, bu alem sonrası olduğunun ve yolculuğunun bitmediği…

Gidip gördüğüm, havasını soluduğum ve suyunu içtiğim bu diyarlarda şahit olduğum anlar neticesinde kimi zaman mutlu, kimi zaman düşünceli, kimi zaman duygusal yönde iç dünyamda hissettiğim ve dilim ile dökemediğim duyguları bu şekilde kâğıtlara döktüm” ifadelerine yer verdi.

 

Mehmet Güven Karaoğlu Kimdir?

1992 yılında Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde doğdu. İlköğrenimini Şanlıurfa Hatice Gelener, ortaöğrenimini Şanlıurfa Şair Nabi, lise eğitimini ise Şanlıurfa Esentepe Lisesi'nde okudu.

ŞEHİR TİYATROSU SANATA YATIRIM YAPIYOR ŞEHİR TİYATROSU SANATA YATIRIM YAPIYOR

Mersin Üniversitesi'nde dört yıl İnşaat Mühendisliği okuyarak,  üniversiteyi orada bitirdi. Akabinde Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünü bitirdi.

Eğitim sonrası 2014 yılında Güven Group isimli firmasıyla iş hayatına atılarak İnşaat mühendisliği yapmaktadır. Güven Group isimli firmasıyla inşaat, gayrimenkul ve tarım sektöründe faaliyetlerine devam etmektedir.

Hemhal Mecmuası, Mukadderat, Panorama, Türkiye Düşünce Kulübü, Telmih, Şapka vb. dergilerde köşe yazısı, deneme ve şiirler yazdı.

İnsan, doğa, medeniyet, tasavvuf gibi konularda yazdığı gibi, aynı zamanda sivil toplum kuruluşlarında gençlik için ahlak ve maneviyata yönelik çalışmalarda Türkiye Gençlik Vakfı'nda görev aldı.

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında TEMA, YEŞİLAY, İHH gibi kuruluşlarda yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlere katıldı. Aynı zamanda insani yardım faaliyetleri noktasında Türk Kızılay’ında halen yöneticilik yapmaktadır.

Son olarak "Seyyah Mühendis" adlı eseriyle deneme-şiir türünde bir kitap çıkaran Mehmet Güven Karaoğlu; kitabında insan olarak dünyaya gelmenin ve insan olarak yaşama devam edebilmenin ve nihayetinde insan kalabilmenin önemini yazdığı mısralar ile duygularını dile getirdi.

***

Kitap için Ulaşabileceğiniz URL adresleri;

shopier.com/20825044

https://www.instagram.com/seyyah.muhendiis/