Silifke Belediyesinde Sözleşme İmzalandı

Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, belediyede  görev yapan memur ve sözleşmeli personele tavan fiyat üzerinden yüzde 90 oranında iyileştirme yaptırdıklarını açıkladı.

Başkanlık makamında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Belediyemizde çalışan tüm memurlarımız ve sözleşmeli personelimizi yakından ilgilendiren sosyal denge sözleşmesinde iyileştirme yaptık. Vatandaşlarımıza ve şehrimize birlikte hizmet ettiğimiz belediye çalışanı arkadaşlarımızın alın teri kurumadan hak ettiği maaş ve diğer sosyal haklarını zamanında vermek bizim boynumuzun borcudur. Halka hizmet etmek Hak’ka hizmet etmektir. Bunun yolu da aldığımız maaşı hak etmektir. Biz imkanlarımız oranında en fazlasını vermeye çalıştık. Belediyemizin bütçesini de göz önünde bulundurarak bu artışı sağladık. Bizim çalışan arkadaşlarımızdan isteğimiz vatandaşlarımıza tatlı dile ve güler yüz göstermeleridir. Biz, işçimiz, memurumuz ve tüm çalışanlarımızla bir aileyiz. Şehrimize ve halkımıza en iyi en kaliteli hizmeti sunmak için mücadelemize devam edeceğiz. İmzaladığımız sözleşmenin memur ve sözleşmeli çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tüm çalışanlarımızla bir bütünüz. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Yeni artışlar hayırlı ve bereketli olsun” dedi.

Türk Yerel Hizmet-Sen Mersin Şube Başkanı Mustafa Karaçor’da yaptığı konuşmada, “Belediye Başkanımız Sadık Altunok’la yaptığımız görüşmeler neticesinde belediyede görev yapan memur ve sözleşmeli personelimizi yakından ilgilendiren sosyal denge sözleşmesini imzaladık.  Sözleşmenin imzalanması sürecinde emeklerini esirgemeyen başta belediye başkanımız olmak üzere başkan yardımcılarına ve kurum yetkililerine teşekkür ediyorum. Sözleşmenin sendikamıza ve belediye çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

06.01.2023, Mevlüt Partal, Silifke,